Все частіше в Україні стають популярними вечірки в честь народження немовляти. Майбутні батьки влаштовують свято, на якому їх друзі та рідні дізнаються стать дитини.
Детально про це читайте у матеріалі РБК-Україна нижче.
При підготовці матеріалу використовувалися джерела: прес-служба документ-сервісу "Готово", Wikipedia, портал "Дія".
Зміст
Gender reveal party - це американська весела традиція влаштовувати свято для рідних та близьких родини, в якій очікують появу на малюка. На цьому святі батьки та їх гості дізнаються стать майбутньої дитини.
Вперше подібні вечірки стали проводитися в США наприкінці 2000-х років. Однак їх популярність сильно зросла до кінця 2010-х років. Цьому значною мірою сприяли соціальні мережі: YouTube, Instagram і Pinterest.
Досить часто самі батьки до свята також не знають стать своєї дитини. Для того, щоб інтрига зберігалася - майбутні батьки просять лікаря не розповідати їй про результати УЗД. Однак спеціаліст пише стать дитини на папірці і покладе в конверт.
Вже цей конверт зазвичай передають організатору вечірки - це може бути хтось з рідних або друзів. Але іноді подружжя користується і послугами компаній з організації свят. У такому випадку конверт передають відповідальній у компанії людині.
Ілюстративне фото: як дізнаються стать дитини (GettyImagеs)
Розкриття статі може набувати форми вікторин або поєдинків між "рожевою" та "синьою" командами. Або ж стать розкривається іншими способами, наприклад розрізанням торта, лопанням кульок, конфетті, кольорового диму та інших способів.
Рожеве світло позначає дівчинку, синє - хлопчика. Крім кольорів іноді використовується інша явна гендерно стереотипна атрибутика. Наприклад асоціація хлопчика зі зброєю, спортом, технікою, а дівчинки з прикрасами, квітами, косметикою.
Питання подарунків на Gender-party досить індивідуальне та вимагає особливого підходу. Дехто вважає, що гості не повинні приносити подарунки, адже головна мета свята - радість від очікування. Інші ж у запрошенні на вечірку можуть вказати перелік речей, які можна подарувати. Часто це речі, які у майбутньому знадобляться дитині, або ж її батькам.
Обирати подарунки на Gender-party варто дуже уважно - якщо ви добре знаєте майбутніх батьків, то можна подарувати щось, що відображає їхню історію. До прикладу це може бути - фотоальбом, іграшки, книжки або постільна білизна.
Але не варто забувати, що це в першу чергу свято майбутньої дитини. Ось деякі популярні варіанти:
Нагадаємо, в Україні з 2020 року діє послуга "єМалятко" - молоді батьки можуть зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво про її народження, а також замовити до 9 інших державних послуг, потрібних для новонародженої дитини.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.