Що робити дітям, якщо застрягли у ліфті: роз'яснення від ДСНС
Через руйнування енергетичної інфраструктури в Україні було введено графіки відключення електроенергії. Саме тому в Україні почастішали випадки, коли люди застрягають у ліфті.
Про те, як діяти дітям у ліфті, який застряг, читайте у матеріалі РБК-Україна.
При підготовці матеріалу використовувалися джерела: сайт Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Зміст
Рятувальники зауважили, що важливо не лише розповідати дитині, як користуватись ліфтом. Також необхідно звернути увагу на те, як діяти, коли ліфт зупинився.
Зауважимо, самостійний проїзд дитини в ліфті без супроводу дорослих заборонений до 12 років.
Правила поведінки у ліфті
Незалежно від того, як часто ви з дитиною користуєтесь ліфтом - варто знати правила поведінки у ньому.
Не можна торкатись до кнопок без необхідності. Але покажіть дитині, де дзвінок і телефон аварійної служби. Однак поясніть дитині, що кнопкою виклику диспетчера або тривоги без наявної потреби користуватись не варто. Адже - це екстрена допомога при надзвичайних ситуаціях
Не затримуйтесь під час виходу з ліфта - слід робити це слід максимально швидко. Не можна перешкоджати роботі дверей, закриваючи їх руками, ногами або тілом.
Важливо, при вході в кабіну подивитись під ноги, оскільки при недосконалому технічному стані ліфта рівень підлоги майданчика і кабіни може відрізнятися.
Як заспокоїтись дитині
У ДСНС зауважили, що батьки мають навчити дітей долати хвилювання.
Рятувальники радять спертись на стінку ліфта або сісти на підлогу - це допоможе почуватись стабільніше. Якщо у ліфті темно, увімкни ліхтарик.
Для того, щоб заспокоїтись - можна виконати дихальну вправу:
- поклади одну руку на живіт;
- другу склади човником і прикрий нею губи.
Зроби кілька глибоких вдихів через ніс і видихай через рот. В цей час мʼяко надувай і здувай живіт, наче повітряну кулю. Видих - рука опускається вниз до грудей, вдих - підіймається до рота.
Якщо у вас є з собою вода - можна зробити повільний ковток між вдихом та видихом.
Алгоритм дій, якщо ліфт зупинився
У разі, якщо кабіна ліфта застрягла чи сталася якась інша надзвичайна ситуація, необхідно чекати допомоги і прибуття технічних служб. Поговоріть з дітьми про те, яку інформацію розповісти телефоном, коли їм потрібна допомога.
Аварійним службам необхідно знати, на якому поверсі ви знаходитесь, якщо знаєте, або яке число в останній раз бачили на екрані. Хто знаходиться з дитиною, та яке її самопочуття.
Категорично заборонено самостійно вибратися з ліфта який застряг, або намагатися вручну відкрити закриті двері.
Ці речі можуть здаватися очевидними для дорослих, але для дітей вони часто виглядають заплутаними і навіть лякаючими. Окрім пояснення можливих небезпек, які можуть бути поруч, важливо запевнити їх, що ліфти - це надзвичайно безпечний вид транспорту. Це допоможе запобігти розвитку страхів і, як наслідок, фобій у дітей.
Докладніше про те, що робити, якщо під час тривалого перебування в ліфті у вас почався напад паніки, можна дізнатись, - в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.