Що буде з повісткою, якщо вона співпала з відрядженням: пояснення адвоката

Під час мобілізації буває, що військовозобов'язаному прислали повістку, коли він перебуває у відрядженні. Або ж робоча поїздка припадає на заплановану раніше дату, коли треба особисто з’явитися в ТЦК і СП.
Як діяти в таких випадках і чи анулюють таку повістку, якщо людина надасть ТЦК всі потрібні документи, в коментарі РБК-Україна розповідає адвокат юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко.
Повістка співпала з відрядженням: що робити
Анулювати повістку можна лише в тому разі, коли людина з’явиться по ній особисто в призначену дату, каже адвокат.
"Будь-які інші варіанти не з’являтися, навіть якщо людина має відстрочку, пов’язані з тим, що людину в подальшому можуть оголосити в розшук. Бо в додатку Резерв+ буде світитися інформація, що відбувається порушення правил військового обліку", – додає Катерина Аніщенко.
Якщо говорити про випадки, що у призначену дату по повістці людина не з’явилася, бо була у відрядженні, то людина має завчасно повідомити ТЦК та СП про те, що не зможе прийти, каже адвокат.
Також нерідко повістку з інформацією про те, що працівнику треба з’явитися в ТЦК в конкретну дату отримує роботодавець. В таких випадках роботодавець сам має завчасно повідомити військкомат, що не може забезпечити явку працівника в цей день.
"Якщо йдеться про те, що людина була у відрядженні і в цей момент дізналася про отримання повістки, вона має взяти наказ на відрядження, бажано також взяти наказ на працевлаштування. І з’явитися з цими документами особисто до ТЦК з метою усунення можливих наслідків за неявкою по повістці", – пояснює фахівець "Riyako&Partners".
Юрист пояснив РБК-Україна, як діяти, якщо вас незаконно забрали в армію.
Також у низці випадків мобілізовані громадяни мають право оскаржити умови проходження військової служби. Юрист пояснив, коли і як це робити.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України й читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.