Під час дії воєнного стану чоловіки призовного віку зобов'язані завжди при собі мати документи, що засвідчують особу, а також військово-облікові документи.
РБК-Україна розпитало юриста Дмитра Франчука, що буде, якщо при зустрічі із ТЦК чоловік не зможе пред'явити документи.
Чоловікам потрібно завжди при собі носити паспорт громадянина України, військовий квиток та інші документи, які можуть бути необхідні для розв'язання індивідуальних питань: довідки про навчання, медичні довідки тощо.
"Якщо під час зустрічі з працівниками територіального центру комплектування та соціальної підтримки у вас не буде при собі необхідних документів, це може призвести до певних наслідків", – говорить юрист.
Що може статися:
"Спокійно поясніть ситуацію працівнику ТЦК, що ви забули документи, і попросіть призначити іншу зустріч. Обов'язково запишіть контактні дані працівника ТЦК та дату і час наступної зустрічі. До цієї дати зберіть усі необхідні документи", – радить Франчук.
Він додає, що важливо пам'ятати, що будь-які дії з боку представників ТЦК мають відповідати законодавству. Якщо у вас немає документів, варто співпрацювати з військкомами та пояснити їм ситуацію.
"Також раджу мати при собі копії основних документів для уникнення непорозумінь", – каже юрист.
Раніше ми писали про те, що у жовтні змінився порядок бронювання від мобілізації у "Дії". Тепер, окрім прізвища, ім’я, по батькові військовозобов'язаного та податкового номера, треба вказувати реквізити військово-облікового документа, військово-облікову спеціальність і дату уточнення військово-облікових даних.
Читайте також поради юриста про те, що обов'язково треба зробити, якщо вас зупиняє ТЦК.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.