Розширення НАТО стало прямим наслідком війни Путіна проти України, - Столтенберг
Вступ Фінляндії до НАТО, а потім і Швеції стане історичною подією та прямим результатом вторгнення Росії до України.
Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
"Президент Путін проголосив за мету вторгнення в Україну, щоб НАТО було менше. Він отримує прямо протилежне... Сьогодні Фінляндія, а незабаром і Швеція стануть повноправними членами альянсу", - сказав він журналістам перед зустріччю міністрів закордонних справ альянсу.
Сьогодні НАТО мала провести у своїй штаб-квартирі церемонію, присвячену вступу Фінляндії.
Остання перешкода на шляху до членства Фінляндії була усунена минулого тижня, коли парламент Туреччини проголосував за ратифікацію заявки Гельсінкі, відклавши заявку Швеції.
Фінляндія має 1300-кілометровий кордон із Росією, а це означає, що кордон НАТО з Росією збільшиться приблизно вдвічі, і цей крок викликав обіцянку Москви посилити свої сили у прикордонних районах.
Відповідаючи на останні заяви Москви, Столтенберг сказав, що НАТО постійно оцінює свою позицію, проводить більше навчань та розширює свою присутність у скандинавському регіоні.
Він також не надає особливого значення планам Путіна розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі.
"Досі ми не бачили жодних змін в ядерній політиці Росії, які вимагали б будь-яких змін у нашій позиції, але ми зберігатимемо пильність, уважно слідкуватимемо за тим, що вони роблять, і ми будемо робити необхідні кроки, щоб завжди гарантувати, що у нас є стримування, що заслуговує на довіру, для всіх наших союзників", - сказав він.
Столтенберг сказав, що розширення НАТО в Північних країнах не повинно спровокувати конфлікт, а зберегти світ.
"Після того, як Фінляндія стане повноправним членом, ми усуваємо можливість прорахунків у Москві щодо готовності НАТО захищати Фінляндію, і це робить Фінляндію безпечнішою, а НАТО - сильнішою", - зазначив він.
Нагадаємо, що Фінляндія стане повноправним членом НАТО сьогодні, 4 квітня, на зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу.
Якби найближчим часом відбувся референдум щодо вступу України до НАТО, то за членство проголосували б 74% усіх опитаних або 87,5% тих, хто має намір взяти участь у такому референдумі.