Розмитнення авто: як оформити машину на кордоні
Необхідність у розмитненні авто може виникнути абсолютно неочікувано. Подібні способи взаємодії з державою мають особливу специфіку, про яку потрібно знати заздалегідь. Насправді, процес розмитнення автомобіля не настільки складний, як здається на перший погляд, якщо знати деякі нюанси та деталі і бути в курсі про те, як проходить процедура. Приміром, калькулятор розмитнення авто дозволить отримати конкретну цифру, у яку обійдеться ввезення. Про інші особливості варто поговорити більш детально.
Що собою являє процес розмитнення автомобіля?
Певна річ, здійснити розмитнення можна і власними силами, однак дехто любить користуватись послугами спеціалізованого брокера. Порядок процедури у другому випадку варто докладно розібрати. Алгоритм дій буде наступним:
- придбання транспортного засобу у іншій країні та його оформлення там же;
- фотографії документів на авто пересилаються брокеру будь-яким зручним способом;
- перетин державного кордону;
- отримання сертифікату, який би засвідчив відповідність;
- безпосередньо саме розмитнення автомобіля;
- ввезений транспорт стає на облік у центрі Міністерства внутрішніх справ.
Чому ж люди звертаються до брокерів? Перш за все, такі послуги справді можуть зробити розмитнення значно простішим. Брокер може проконсультувати з конкретних питань, що стосуються процедури та дати поради відносно того, які саме автомобілі потребуються розмитнення при перетині кордону. Певна річ, домовлятись про співпрацю потрібно ще до поїздки.
Купівля авто
Щоб купити та оформити автомобіль за кордоном будуть потрібні такі документи:
- посвідчення водія;
- закордонний паспорт біометричного типу;
- паспорт громадянина України та довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП).
Коли автомобіль буде придбано, на руках має бути договір, підтверджуючий факт купівлі-продажу або інший документ, що може таким виступити, і техпаспорт, підтверджуючий реєстрацію транспортного засобу.
Перетин кордону
Оскільки автомобіль буде знятий з обліку, на перетин державного кордону України знадобиться від 5 до 30 діб. Під час митного огляду знадобляться наступні документи:
- паспорт та довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП);
- номер попередньої декларації на транспортний засіб;
- документ, який би зміг підтвердити кінцеву вартість автомобіля;
- техпаспорт, підтверджуючий реєстрацію транспортного засобу;
- договір про купівлю та продаж.
Під час проходження митного огляду та складання акту про це, фіксуються пошкодження автомобіля, якщо такі були наявні. Після цього протягом 10 діб потрібно оформити транспортний засіб вже на митниці регіонального характеру.
Якщо попередня декларація не була оформлена заздалегідь, достатньо сплатити авансовий платіж при перетині кордону. Власне, для цього зазвичай і потрібен митний брокер, оскільки він може оформити попередню митну декларацію та основну митну декларацію. При самостійному проходженні процедури ці документи заповнюються та оформлюються власними силами.
Внаслідок цих процедур у пакеті документів з'явиться митна декларація, копія акту, підтверджуючого проходження митного огляду і квитанція про внесення грошової застави. Можна перейти до наступного етапу.
Розмитнення та встановлення на облік
Безпосередньо процес розмитнення відбувається на регіональній митниці вже після проходження кордону. Пакет документів для цього має містити наступне:
- документальне підтвердження конкретної вартості автомобіля;
- договір купівлі продажу;
- технічний паспорт;
- митна декларація;
- сертифікат відповідності;
- акт, підтверджуючий, що митний огляд був проведений.
Після цього потрібно буде поставити автомобіль на облік. Крім посвідчення про реєстрацію транспортного засобу митної декларації, техпаспорту і сертифікату відповідності знадобляться також транзитні номери, які були закріплені за авто перед перетином кордону.
Якщо чітко слідувати усім складовим процедури та відслідковувати наявність усіх потрібних документів на кожному етапі, то процес розмитнення пройде легко.