Росія запустила по Україні рідкісну 4-тонну ракету 60-х років, - ЗМІ
Росія могла використати для удару по Україні ракету П-35, яка була прийнята на озброєння ще у 1962 році.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Defense Express.
Днями у соцмережах з'явилося фото уламків однієї з ракет, яку було знайдено на території України. Це перший відомий випадок використання росіянами такої ракети.
На опублікованих фото видно уламки П-35, ця ракета відрізняється значними габаритами. Її довжина складає 10 метрів, а стартова вага - 4 тонни. Ракету було розроблено у 50-х роках, а прийнято на озброєння у 1962 році.
Варто зауважити, що це протикорабельна ракета, тому ймовірно РФ намагалась поцілити нею у об'єкти в південних областях України.
Як пише Defense Express, безпосередньо П-35 важко упізнати в уламках на фото. Однак ця ракета має досить специфічну будову крил.
П-35 все ще знаходиться на озброєння РФ та є засобом ураження берегового ракетного комплексу "Редут". Станом на 2021 рік було відомо про 8 пускових. При цьому П-35 використовувалась у стаціонарному комплексі "Утес", який відомий під назвою "Объект-100", який розміщений біля Балаклави. Там пускові ракет сховані під землею та підіймаються лише перед стартом.
Фото: уламки ракети (defence-ua.com)
Відомо, що Росія мала один такий комплекс на острові Кильдин у Беренцевому морі. Також після окупації Криму під контролем РФ опинився ще один такий комплекс. Він раніше не функціонував, але був відновлений у 2016 році.
Окрім цього ракети П-35 були на озброєнні ракетних крейсерів проекту 58, але всі вони вже списані.
Остання модернізація ракети була у 1982 році. Було відомо, що дальність застосування оновленої ракети складає до 300 км, швидкість - до 1800 км/год, а розмір бойової частини до 930 кг (ФКБЧ 4Г48).
Фото: ракета П-35 (defence-ua.com)
Вона має класичну систему наведення для того часу - інерціальну на маршевій ділянці та вмикає активну радіолокаційну головку самонаведення на кінцевій. В ракеті закладено можливість ураження берегових цілей. Однак через систему наведення вони мали б бути радіоконтрастними. Це свідчить про те, що пуски ракет П-35 схожі у застосування з ракетами Х-22.
Раніше ми повідомляли, що Росія станом на січень 2024 року виробляє близько 115-130 стратегічних ракет плюс 100-115 ракет оперативно-тактичного класу. Це вказує на те, що за останні місяці виробництво не збільшилося.
Відзначимо, у січні НАЗК повідомило, що у російських авіаційних ракетах типу Х-59 було виявлено 42 деталей і компонентів іноземного виробництва.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.