Росія почала використовувати для ударів по Україні дрон-камікадзе власного виробництва - так звану нову "Герань-2". Стали відомі п’ять її відмінностей від іранських Shahed.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Defense Express.
Корпус та матеріал
Зображення дрона-камікадзе "Герань-2" показують, що нова версія отримала дещо інший корпус, який складається зі з’єднаних між собою елементів, тоді як у Shahed він був цільнолитий. Наприклад, на одному з фрагментів хвоста дрона-камікадзе "нового" дрона "Герань-2" є отвори для з’єднання частин цього безпілотника, які були відсутні у Shahed.
Порівняння кріплення хвоста умовної нової "Герані" (зверху) та старого Shahed (знизу) (defence-ua.com)
Матеріал, який використовується в корпусі цих дронів-камікадзе схожий на піну, тоді як у іранського Shahed це були друковані "соти.
Бойова частина та батарея
Нова "Герань-2" також отримала нову бойову частину, яка маркується кирилицею замість латиниці і оснащена вольфрамовими кульками.
Що стосується батареї, то раніше вона була зроблена з акумуляторів типу Li-Ion 18650, а у "Герань-2" - це гелева акумуляторна батарея, причому від російського бренда Delta Battery.
Антени
"Нова" "Герань-2" також оснащується антенами з блоком "Комета", який забезпечує захист від перешкод і раніше у Shahed не використовувався.
Використання "шахедів" РФ
Під час масштабного вторгнення РФ в Україну російські окупанти почали використовувати дрони-камікадзе. Їх Кремлю постачав Іран, влада якого постійно відмовлялася від подібних поставок до Росії.
У більшості випадків РФ використовує дрони для розвідки українських позицій сил оборони та масованих атак по Україні, остання з яких сталася в ніч проти четверга, 20 липня. Докладніше про її наслідки – у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.