Україна очікує, що під час одинадцятої зустрічі контактної групи з питань оборони у форматі Рамштайн буде вирішено питання з отриманням систем ППО. Також є сподівання, що партнери зможуть зробити перші кроки в питанні передачі сучасних літаків.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на члена комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського в ефірі телемарафону.
"Коли ми говоримо про Рамштайн, то для нас дуже важливо що ми фактично з квітня минулого року маємо послідовну підтримку з боку країн-членів НАТО та інших, які долучилися до цього формату в аспекті надання Україні необхідної допомоги", - зазначив Веніславський.
За його словами, від цього Рамштайну в Україні очікують продовження розширення того переліку озброєння, яке ми отримаємо.
"Я думаю, що буде пріоритетом №1 - це максимально швидке отримання систем ППО, я маю на увазі такі як Patriot. Оскільки вони вже мали б на сьогодні бути в Україні, проте виникають деякі проблеми. Я думаю, що вони також будуть обговорені, щоб були усунуті будь-які перешкоди й ми отримали ці системи ППО", - заявив Веніславський.
Він також наголосив на необхідності передачі Україні сучасної авіації, зокрема, натякаючи на такі літаки як F-16.
"Те, що для України зараз дуже важливо - це мати універсальний літак, який буде здатний у багатьох випадках перевищувати можливості ворога і воювати з його повітряними цілями...Є певні очікування, що хтось зробить перший крок, що дасть змогу отримати Україні необхідне", - додав Веніславський.
Нагадаємо, як раніше анонсували в США наступне засідання Контактної групи з оборони України відбудеться на військово-повітряній базі "Рамштайн", яке вже стане 11-м за рахунком, заплановане на 21 квітня.
Додамо, що перед засіданням прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів переговори з главою Пентагону США Ллойдом Остіном, під час яких закликав розпочати постачання західних винищувачів F-16.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.