Народні депутати пропонують тимчасово скасувати ввізне мито, ПДВ та акцизи для імпортних автомобілів для потреб військових. Податки скасують за умови закупівель за кошти місцевих бюджетів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проекти законів №10219 та 10220.
Проект №10219 передбачає скасування 31 грудня 2024 року ввізного мита, а проект №10220 скасування податку на додану вартість та акцизного податку.
Проектами передбачено, що податки скасовується у разі закупівлі транспортних засобів за рахунок коштів місцевих бюджетів для подальшої їх безоплатної (без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації) передачі збройним формуванням України.
Скасування податків буде стосуватися транспортних засобів:
Передбачається, що такі транспортні засоби мають бути передані отримувачам не пізніше 45 календарних днів з дня завершення митного оформлення. У разі порушення строку, або нецільового використання зазначених транспортних засобів платник податку зобов’язаний сплатити суму податку на додану вартість та акцизного податку, що мали бути сплачені при ввезенні.
Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, ,за минулий рік для потреб військових формувань ввезли та передали з-за кордону понад 60 тисяч автомобілів. Така передача транспортних засобів на користь військових формувань відбувається як правило за участю волонтерів, громадських та благодійних організацій.
Однак, потреба в транспортних засобах не зникає, оскільки вона прямо пропорційна активності бойових дій і йде хвилями. Так, в середньому термін служби автомобілів на фронті дуже короткий, від двох тижнів до двох місяців. Під час інтенсивних боїв автівки часто підбивають і відновити їх неможливо, пишуть автори проекту.
"У контексті ведення війни проти окупантів, органи місцевого самоврядування стають все більш активними у підтримці армії, і це не обмежується лише фінансовою допомогою, а також включає передачу власного майна", - йдеться в записці.
Нагадаємо, під час війни імпорт більшості військової техніки в Україну звільнений від податків. Крім того, у травні Рада підтримала введення податкових і митних пільг для виробників дронів на час воєнного стану.
У липні Верховна рада ухвалила два закони щодо особливостей ввезення на митну територію України товарів для потреб безпеки і оборони. Від податків звільнили імпорт антидронових рушниць та тепловізорів.