В Одесі та області продовжується погіршуватися погода, внаслідок чого в низці районів є знеструмлення. В облцентрі вже не курсує частина електротранспорту, а школи по всьому регіоні вирішили перевести на дистанційний формат роботи.
Детально про наслідки негоди в Одесі та області, а також рекомендації місцевим жителям - зібрало РБК-Україна в матеріалі нижче.
Під час підготовки матеріалу використовувалися: дані голови Одеської ОВА Олега Кіпера, міськради Одеси, ГУ ДСНС в Одеській області, "Одесміськелектротранс" та ДТЕК.
"У звʼязку з негодою ще раз прошу, за відсутності екстреної необхідності - не виїжджати на дороги, аби не додавати роботи службам! Хуртовина набирає обертів. На дорогах області працює техніка", - звернувся із заявою до місцевих жителів голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
Як повідомили місцеві медіа, в Одеській області вітер такої сили, що повалив вітрогенератор. Інцидент стався у Білгород-Дністровському районі. Кадри опублікували місцеві Телеграм-канали.
Тим часом у селі Нестоїта, Подільського району, автомобіль "швидкої", який їхав у лікарню з жінкою та хворим 2-х місячним хлопчиком, через ускладнення погодних умов - ожеледиці, не міг виїхати на підйом.
На місце виклику прибули рятувальники та допомогли кареті швидкої виїхати на безпечну ділянку дороги.
Фото: в Одеській області рятувальники буксирували "швидку" (facebook.com/DSNSODE)
Ситуація на дорогах: де найгірша
Негода в Одеській області спочатку почала набирати обертів на півночі регіону. Зокрема, на Любашівському напрямку вже ускладнено рух транспорту. Після дощу почав падати сніг, на дорогах утворилася ожеледиця.
Правоохоронці просять водіїв, які в дорозі, бути дуже уважними та обережними, неухильно дотримуватися ПДР, а у разі необхідності телефонувати на спецлінію 102.
Хто збирався виїжджати, по можливості закликають утриматися від поїздки і перечекати негоду.
Громадський транспорт
В Одесі через погіршення погодних умов 50% рухомого складу міського електротранспорту прямує в депо. Інтервал руху трамваїв та тролейбусів, що залишились працювати на маршрутах, збільшиться вдвічі.
Зокрема, в місті тимчасово не курсує трамвайний маршрут №20. Замість нього працює автобус.
За інформацією від ДТЕК, станом на 13:00 без світла залишаються 262 населені пункти Одеської області. Найбільше постраждала північ регіону.
Крижаний дощ, сніг, шквальні пориви вітру спричиняють додаткові аварійні відключення - дощ замерзає на лініях електропередачі, що своєю чергою призводить до обмерзання проводів, а потужні пориви вітру обривають крижані лінії на землю.
В умовах тотальної негоди енергетики продовжують виконувати огляд ліній та ремонт.
Детальніше про ситуацію з комунікаціями по районах нижче.
Роздільнянський район:
Водо- та теплопостачання працює в штатному режимі.
Електропостачання відсутнє в 33 населених пунктах(16 660 осіб). ДТЕК працює над відновленням.
На дорогах працює техніка.
Березівський район:
Електроенергія відсутня повністю у 80 населених пунктах, частково відсутня у 15. Вода є у всіх населених пунктах. На території району ожеледиця, налипання льоду на проводах. Енергетики та дорожники працюють.
Білгород-Дністровський район:
Електропостачання, водопостачання, теплопостачання працює в штатному режимі. На дорогах ожеледиці немає.
Подільський район:
Відсутнє електропостачання у 105 населених пунктах (86 109 осіб). Централізоване водо-, тепло-, газопостачання наявне. Дороги проїзні, ожеледиця. Техніка працює.
Одеський район:
Електропостачання відсутнє у 3-х населених пунктах, працюють генератори, у решти н.п., водо-, теплопостачання в наявності. Все працює у штатному режимі.
Ізмаїльський район:
Енергопостачання відсутнє в с.Лощинівка (пошкоджені лінії електропередач), ДТЕК працює. Водопостачання, газопостачання, теплопостачання у штатному режимі.
Болградський район:
Усе працює у звичайному режимі.
Щодо Одеси, то дізнатися адреси, де наразі відсутнє електропостачання можна за посиланням.
Через негоду в області школи тимчасово перевели на дистанційне навчання. Відповідне розпорядження підписав очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.
"У звʼязку з прогнозованим погіршенням погодних умов, піклуючись про збереження здоров’я дітей та належну організацію освітнього процесу, 9 і 10 січня переходимо на дистанційний формат занять у всіх закладах освіти області. Підписав відповідне розпорядження", - написав Кіпер в Телеграм.
Дитячі садки та школи працюватимуть у режимі чергових груп. Проте батьків закликали за можливості залишити дітей удома. Всі ці рекомендації на період негоди.
Згідно з прогнозами синоптиків, з другої половини дня очікується різке погіршення погодних умов. Тож одеська влада просить мешканців у дні негоди без необхідності не виходити на вулицю, особливо людям похилого віку та вагітним.
Також в Одеській міськраді звернулися до водіїв із закликами:
"Також звертаюсь до керівників підприємств та установ: у дні негоди за можливістю перевести працівників на дистанційну роботу", - сказав міський голова Геннадій Труханов.
Зауважимо, що на Куликовому полі волонтери вже розгорнули мобільний пункт обігріву. Крім того, працюватимуть муніципальні "Пункти незламності". Адреси "Пунктів незламності" в Одесі та області можна подивитися за посиланням. Також нагадуємо, в облцентрі працює єдиний номер аварійної служби 15-01.
Наразі в Одесі та області відповідні служби працюють в посиленому режимі. В облцентрі всі котельні надають послуги в штатному порядку, збільшена температура подачі теплоносія.
Нагадаємо, що сьогодні погода різко погіршилася по всій території України. Через потужний мороз, шквальний вітер та опади знеструмлені сотні населених пунктів. Також у низці регіонів є збої у роботі громадського транспорту, а ожеледиця та сильний вітер спровокували падіння дерев, затори та аварії.
Детальніше про ситуацію в різних містах України внаслідок погіршення погоди - читайте в матеріалі РБК-Україна за посиланням.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.