В ПЦУ відреагували на напад на митрополита Климента у Києві
У Православній церкві України (ПЦУ) відреагували на напад на митрополита Сімферопольського та Кримського Климента, який нині є військовослужбовцем ЗСУ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу ПЦУ.
У ПЦУ говорять, що із тих свідчень та доказів, які є зараз, немає підстав говорити про релігійні чи політичні мотиви інциденту. Постраждалому митрополиту надали необхідну медичку допомогу і зараз немає загрози його життю та здоров’ю.
Що трапилося із митрополитом Климентом
Журналіст Андрій Цаплієнко повідомив у своєму Telegram-каналі про напад на митрополита Сімферопольського та Кримського Климента. За його словами, митрополита жорстоко побили невідомі. Окрім служіння в церкві, Климент також є військовослужбовцем Збройних сил України.
Цаплієнко, посилаючись на слова самого Климента, описав ситуацію: митрополит приїхав до Києва на запрошення "Кримської платформи". Близько 23:00, рухаючись у напрямку Михайлівського монастиря, де він мав келію, його зупинили троє чоловіків, один з яких звернувся до нього зі словами: "Владико, благословіть!" Після цього вони почали його бити. Климент вважає, що напад був спланованим, адже місце інциденту не обладнане камерами спостереження.
Журналіст зазначив, що це лише версія подій зі слів потерпілого і закликав правоохоронців розслідувати ситуацію, припускаючи можливість замовного нападу.
У Національній поліції України зазначають, що встановлюють усі обставини події, а також триває перевірка.
Хто такий митрополит Климент
Митрополит Сімферопольський і Кримський Климент (у миру – Павло Миколайович Кущ) народився 9 квітня 1969 року в Сімферополі, АР Крим. Він здобув освіту в Київській духовній семінарії УПЦ КП, а у 2000 році був призначений єпископом Сімферопольським і Кримським УПЦ КП.
У 2012 році Климента піднесли до сану архієпископа, а у 2020 році — до сану митрополита ПЦУ. Він очолює Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі, і активно захищає права українців і кримських татар на окупованих територіях. Також Климент підтримує українських військових та виступає проти російської агресії, через що сам приєднався до Збройних сил України.
Раніше РБК-Україна розповідало, що в Одесі 11 вересня стався інцидент за участю 46-річного чоловіка, який чинив опір правоохоронцям і військовослужбовцям ТЦК та СП. Під час патрулювання міста чоловік відмовився надати військово-облікові документи та намагався втекти. У ході втечі він впав і травмував коліно, проте продовжив чинити опір, намагаючись вдарити поліцейських палицею. На місце події прибули патрульні, які затримали порушника і застосували кайданки. Проти чоловіка складено протоколи за злісну непокору та дрібне хуліганство.
Також ми розповідали, що 3 вересня поблизу села Ротмистрівка на Черкащині виник конфлікт на дорозі, що завершився бійкою. Причиною інциденту стало те, що батьки колишнього військовослужбовця ледве уникли ДТП. У відповідь на це ексвійськовий вирішив відшукати водія, який створив небезпечну ситуацію на дорозі. Колишнього військового побили.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.