Власник приватної військової компанії "Вагнера" Євген Пригожин розпочав інформаційну операцію з підриву довіри до державних російських ПВК.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни.
Аналітики зазначають, що Пригожин відвідав позиції батальйонів "Поток" та "Олександра Невського", назвав їх "мікро-ПВК" і розкритикував їхній поганий стан. Батальйон поток є одним із трьох добровольчих загонів російського "Газпрому" та підпорядковується ПВК "Редут" Міноборони Росії.
Пригожин заявив, що ці підрозділи мають прикривати фланги "Вагнера" і задав питання як вони можуть це робити, не будучи нормально забезпеченими та озброєними.
"Пригожин також розкритикував загальне поширення таких ПВК, що, ймовірно, свідчить про те, що Пригожин розглядає ці нові організації як конкурента "Вагнера", - пишуть аналітики ISW.
Також, джерела, пов'язані з "Вагнером" стверджували, що 24 квітня сили бойовиків Пригожина поставили "Потоку" задачу захищати щойно захоплені позиції, але вони відійшли звідти, що дало змогу ЗСУ повернути території.
Після особовий склад "Потоку" опублікував відео, де критикує керівництво "Газпрому" та ПВК "Редут" за те, що вони не забезпечили їх необхідним озброєнням. Пожалілись вони і на "вагнерівців", які заборонили їм залишати позиції.
"Звіти військових блогерів і Пригожина вказують на те, що "Вагнер" має владу над компаніями, що належать російському Міноборони, що, у свою чергу, свідчить про те, що Пригожин відновив деяку прихильність Кремля", - пишуть аналітики.
Нагадаємо, що Швейцарія додасть групу найманців "Вагнера" та російське інформаційне агентство РІА ФАН до свого списку організацій, які підпадають під санкції.
А у січні британська розвідка повідомляла, що чисельність групи "Вагнер" на російсько-українському фронті досягала 50 тисяч осіб. Частково група фінансується за рахунок корупції за держзамовлень.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.