Підсилення санкцій проти російського металу та залізорудної сировини з одного боку обмежить можливості країни-агресора продовжувати війну, а з іншого - дозволить українським виробникам збільшити постачання на європейський ринок.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова.
"Ми впевнені, що зараз економічний блок українського уряду повинен наполягати на посиленні європейських санкцій щодо російської металопродукції. На жаль, по деяким напрямкам - наприклад, щодо заготівки і слябів - для росіян діють квоти на рівні 2021 року і тому вони себе практично не обмежують на європейському ринку. А російські чавун та залізорудна сировина взагалі не потрапили під санкції", - заявив він.
Каленков також акцентував, що минулого року частка експорту української металопродукції на європейський ринок перевищила 60%.
"Позитивний вплив мало скасування Європейським Союзом квот на український метал, а надалі ми очікуємо на ще більше розширення нашої присутності на ринку ЄС завдяки нещодавньому рішенню про скасування мита на український гарячекатаний прокат, яке складало 60,5 євро/тонна. І, звісно, дуже важливим буде подальше продовження режиму лібералізації торгівлі з Україною", - зауважив він.
Експерт висловив сподівання, що у недалекій перспективі європейці будуть розглядати українських виробників не як конкурентів, а як невід'ємну складову у ланцюжках створення готової продукції.
Нагадаємо, раніше директор GMK Center Станіслав Зінченко заявив, що за рахунок заміщення російських постачальників на європейському ринку, Україна може наростити експорт продукції ГМК на $74 млн щомісяця.
Своєю чергою міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що вся без винятку російська металургійна продукція має опинитися під санкціями, а українським металургам слід надати доступ до американського та європейського ринку.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.