Завдяки роботі тимчасового зернового коридору з українських портів у Чорному морі вийшли 32 судна.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
За даними ЗМІ, вищезгадані 32 судна, які заходили в українські порти протягом місяця, мали загальну вантажомісткість близько 1,4 мільйона тонн.
Це приблизно така ж, кількість, яка була перевезена коридором, створеним за підтримки ООН і Туреччини, в перший місяць його роботи. Однак це лише третина обсягів, які пройшли цим маршрутом, коли він працював більш ефективно.
Варто зауважити, що тепер кораблі намагаються плавати ближче до узбережжя країн-членів НАТО Болгарії і Румунії, намагаючись таким чином зменшити ризики. При цьому деякі кораблі вимикають свої сигнали місцеперебування, коли досягають чорноморських портів.
Також відомо, що близько дев'яти суден, які заходили в українські чорноморські порти, були суднами типу "Панамакс" - одними з найбільших кораблів, які перевозять зерно по всьому світу. За даними Bloomberg, це свідчить про те, що деякі судновласники готові ризикувати, відправляючи в Україну більші і цінніші судна, попри потенційну небезпеку.
В липні 2023 року, Росія заявила про вихід з зернової угоди, та почала обстрілювати зернові порти та інфраструктуру Одеси. 10 серпня 2023 року Україна відкрила тимчасові коридори для цивільних торгових суден. Але зберігається військова загроза з боку РФ. Зазначені маршрути в першу чергу були зроблені для суден, що знаходяться в українських портах ще з початку війни.
Вночі 26 вересня, в Одесі була нічна атака "Шахедами". В результаті атаки дронів було пошкоджено будівлю пункту пропуску, складські приміщення, близько 30 вантажівок.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.