Понад сто високопоставлених європейських політиків завтра, 12 грудня, направлять спільний лист своїм колегам у США з проханням до Конгресу надати більше військової допомоги Україні.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Guardian.
Відкритий лист підписали представники щонайменше 17 країн, включно з Францією, Німеччиною, Італією, Польщею та Ірландією.
Це вказує на зростаючу стурбованість на континенті з приводу продовження підтримки Києва Америкою. У листі політики з ЄС вказують, що чують стурбованість, висловлену їхніми американськими друзями.
"Протягом багатьох років американські лідери, демократи і республіканці, просили європейців взяти на себе більше відповідальності за свою безпеку. Ми згодні з цим законним проханням", - йдеться в листі.
Європейці далі в листі вказали, що вони зробили в Україну такий самий внесок, як і США, після російського вторгнення. Політики заявили, що військові витрати зросли по всій Європі. Вони також уточнили, що американська військова допомога має вирішальне значення і є невідкладною.
"Перемога Путіна додасть сміливості нашим ворогам по всьому світу: вони спостерігають і сподіваються, що ми втомимося. Українці воюють, тому нам не потрібно цього робити", - йдеться в листі.
Серед тих, хто підписався, були Бенджамін Хаддад, французький депутат від партії президента Еммануеля Макрона, а також Майкл Рот із Німеччини, голова комітету у закордонних справах Бундестагу, і його італійський колега Джуліо Тремонті.
Нагадаємо, ще у жовтні президент США Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів на потреби національної безпеки. Кошти передбачають понад 60 млрд доларів нового фінансування допомоги Україні.
Минулого тижня цю ініціативу почали розглядати у Конгресі. У Сенаті її не підтримали, бо всі республіканці виступили проти. Вони вимагають, щоб Білий дім врахував у законопроекті їхні пропозиції щодо посилення безпеки кордонів.
Наразі демократи намагаються домовитися з республіканцями щодо цього питання. Сьогодні президент Володимир Зеленський заявив, що Україні вдасться побороти паузу у допомозі від Сполучених Штатів Америки, яка спричинена розбіжностями у Конгресі.
Більш детально про те, чому в США не можуть домовитися про допомогу Україні, - у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.