В Італії 2 грудня вперше представили україномовну версію програми MyPompeii, яка стане незамінним гідом для українських туристів.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на Міністерство культури України.
2 грудня в актовій залі Археологічного парку Помпеї відбувся захід під назвою "Відчуй Помпеї українською". Під час заходу було презентовано україномовну версію мобільного додатка MyPompeii, що стане незамінним помічником для відвідувачів з України.
На презентації виступила перша леді України Олена Зеленська, яка підкреслила унікальність Помпеїв:
"На світі багато пам’яток, які треба побачити. Але Помпеї - дійсно особливе місце. Це пам’ятник цілому місту, цивілізації, яку знищила страшна катастрофа. Поки зберігається пам’ять - і міста, і люди живуть. Тому цей аудіогід для нас особливо цінний".
Україномовна версія MyPompeii стала вже 94-ю у проєкті, що спрямований на популяризацію культурної спадщини різними мовами світу.
Запуск додатка є важливим кроком у підсиленні присутності української культури за кордоном. В Італії проживає близько 400 тисяч українців, з них понад 100 тисяч у регіоні Кампанія та місті Неаполь. Щодня Помпеї відвідують приблизно 30 українських туристів, що свідчить про високий інтерес до історичної спадщини цього місця.
"Помпеї є частиною світової спадщини ЮНЕСКО. Вони нагадують нам про силу культури й історії та одночасно про її крихкість. Нехай цей проєкт стане не лише вікном у древній світ Помпеїв, але й нагадуванням про важливість захисту та збереження культурної спадщини", - зазначив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
"Ласкаво просимо до Помпеїв - міста, що чудово збереглося навіть через 2000 років після виверження Везувію. Завдяки україномовному додатку всі відвідувачі зможуть краще зрозуміти історію цього місця". - підкреслив директор Археологічного парку Габрієль Дзуктрігель.
Проєкт було реалізовано завдяки співпраці Генерального Консульства України в Неаполі та Археологічного парку Помпеї.
Нагадаємо, що у Римі робітники під час будівництва метро виявили дерев'яний будинок, який був побудований у II-III столітті нашої ери.
Крім того, в Неаполі влітку 2022 року для туристів відкривали доступ до частини стародавнього цвинтаря з унікальними артефактами.