Помічниці по дому в Польщі. Із яким ставленням стикаються українки: дослідження
Більшість українок, які працюють помічницями по дому в Польщі, стикалися з поганим ставленням та дискримінацією. Багатьом доводилося працювати понаднормово та без лікарняних.
Про це свідчать дані нещодавнього дослідження, повідомляє РБК-Україна з посиланням на ukrayina.pl.
Дослідження "У тіні. Українські домашні працівники у Польщі", яке провели гуманітарна організація CARE International у Польщі та Центр соціально-економічних досліджень (CASE), показало, що відсутність регулювання сектора домашньої праці в Польщі призводить до частого порушення прав працівників.
Більшість опитаних виконували роботу з прибирання будинку (61%), доглядали дітей (38%), готували їжу (34%). Менше українок виконували іншу роботу: прали та прасували одяг (26%), доглядали за людьми похилого віку, тваринами та садом. Майже половина опитаних працювали без контракту.
За результатами дослідження, 61% респондентів хоча б раз стикалися з нерівним та жорстоким ставленням, переслідуванням, експлуатацією чи дискримінацією. Також українки вказали на такі порушення їхніх прав:
- 52% – хоча б раз були змушені працювати під час хвороби або після нещасного випадку;
- 46% – отримували відмову у перерві під час роботи або їх просили виконувати свої обов'язки довше, ніж належало;
- 30% жінок зазнавали фізичного чи психічного насильства з боку своїх роботодавців.
При цьому лише 50% опитаних сказали, що повідомили б про насильство в поліцію. Багато хто часто вирішує йти на компроміс або терпіти важку ситуацію, а не повідомляти про випадки дискримінації чи насильства. Або ж шукати іншу роботу.
Нагадаємо, ми писали, як влаштувалися українські біженці у Польщі. Дослідження виявило, що житло орендують 55% опитаних, а роботу на повну зайнятість мають 41%.
Також ми розповідали, як перевірити агенцію праці у Польщі та захиститися від шахрайства.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.