У Польщі закривають центри "Блакитна точка" для біженців: причини
У Польщі закривають пункти підтримки українських біженців "Блакитна точка", які з початку війни діяли у транзитних зонах. Центри завершать свою діяльність до 31 грудня.
Кожен третій українець, який перетнув українсько-польський кордон, отримував підтримку в "Блакитній точці", повідомляє РБК-Україна з посиланням на unicef.org.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) оголошують про поетапне закриття центрів "Блакитна точка" у Польщі. Це безпечні простори, де надавалася підтримка жінкам і дітям після початку війни.
Такі центри підтримки відкрили в Польщі в березні 2022 року у транзитних зонах, де біженці найбільше потребують допомоги: на пунктах перетину кордону, вокзалах, пунктах оформлення виплат та центрах розміщення. Робота "Блакитних точок" буде завершена до 31 грудня 2023 року.
За час діяльності у хабах "Блакитна точка" дітям і родинам, які втікають від війни, надали майже 950 тисяч послуг, які включали допомогу у сфері психічного здоров'я та психосоціальну підтримку, використання простору, дружнього до дітей, перенаправлення до органів захисту дітей, а також надання інформації про охорону здоров'я, освіту, житло та транспорт.
"У зв'язку зі зміною потреб у громаді біженців і затяжним характером конфлікту, протягом останніх місяців основна увага була зосереджена на переході до більш сталого підходу через громадські центри, що управляються у співпраці з муніципалітетами та місцевими організаціями, забезпечуючи розширення прав і можливостей громад в довгостроковому періоді", – пояснюється на сайті ЮНІСЕФ.
Інформацію для біженців, які перебувають у Польщі можна буде знайти на сайті УВКБ ООН та сторінці ЮНІСЕФ "Спільно". Там також вказані номери гарячих ліній, які надають невідкладну допомогу.
Нагадаємо, ми писали, що українські біженці продовжують їхати до Європи. Кількість людей із тимчасовим захистом збільшується у всіх країнах ЄС, крім Данії.
Також ми розповідали, із якими проблемами стикаються українські підлітки у Польщі. Діти скаржаться на соціальну ізоляцію, почуття самотності, освітні перешкоди та випадки дискримінації.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.