Російський диктатор Володимир Путін прагне закріпити на керівних посадах силових структур лояльних до себе осіб, які не обов’язково є професіоналами у довірених їм сферах діяльності.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Реакція Кремля на вторгнення України в Курську область підкреслила, що внутрішнім пріоритетом Кремля є стабільність режиму, особливо протягом останнього року.
Наприклад, Путін призначив помічника президента Олексія Дюміна контролювати поточну «контртерористичну» операцію проти українських сил у Курській області. Це означає, що Путін не довіряє Генштабу та Міністерству оборони і покладається на осіб, яким довіряє особисто.
Інститут посилається на російське видання Важниє історіі, джерело якого повідомило, що Дюмін наразі у конфлікті з представниками Адміністрації президента РФ.
Також джерела видання кажуть, що глава Федеральної служби безпеки (ФСБ) Олександр Бортніков «залишить свою посаду в цьому році» і припустили, що його потенційною заміною може стати керівник контррозвідки ФСБ Владислав Меньщиков або перший заступник Бортнікова Сергій Корольов.
Публікація Важних історій переконливо свідчать про те, що Кремль дедалі більше орієнтує свої основні пріоритети на стабільність режиму. «Загальний зсув Кремля в бік таких силовиків, як Дюмін, якому Путін особисто довіряє, і силовиків із сильною та добре задокументованою репутацією у сфері боротьби з тероризмом і контррозвідкою свідчить про те, що Кремль все більше дивиться на таких осіб як на гарантів режиму», - йдеться у звіті.
Нагадаємо, у травні Путін вирішив замінити міністра оборони Сергія Шойгу Він запропонував обрати першого заступника голови уряду Російської Федерації Андрія Бєлоусова.
29 травня Путін призначив Олексія Дюміна, який колись був його особистим охоронцем, секретарем Держради. Сергія Шойгу. На заміну він запропонував обрати першого заступника голови уряду Російської Федерації Андрія Бєлоусова.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.