Південна Корея та США посилять військове співробітництво після запуску КНДР "супутника-шпигуна"
Південна Корея та США мають намір посилити військове співробітництво після запуску КНДР "супутника-шпигуна".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Yonhap.
Начальник військово-морських операцій адмірал Ян Йон Мо та його американська колега адміралка Ліза Франчетті провели переговори на борту авіаносця USS Carl Vinson, який зараз пришвартований на військово-морській базі в Пусані, за 320 кілометрів на південний схід від Сеула.
Під час переговорів Ян закликав зміцнити об'єднану оборонну позицію союзників, пославшись на військову загрозу з боку Північної Кореї.
"Серед серйозної ситуації з безпекою, коли ядерна та ракетна загрози Північної Кореї прогресують, давайте переведемо об’єднану оборонну позицію Південної Кореї та США на інший рівень, тісно співпрацюючи на основі зв’язків, встановлених між нашими військово-морськими силами", - сказав він.
Спроби КНДР вивести супутник-шпигун на орбіту
Наприкінці травня цього року КНДР намагалася вивести на орбіту "супутник-шпигун" Malligyong-1, проте ракета-носій втратила поїзд і впала в Жовте море.
Пізніше, 16 червня, Південна Корея підняла з дна моря кілька частин ракети та супутника. Після аналізу знайдених деталей експерти заявили, що "супутник" взагалі не мав користі як розвідувальний.
КНДР зробила другу спробу запуску супутника 23 серпня. У Токіо заявили, що Пхеньян використав заборонену технологію балістичних ракет і що снаряд пролетів через повітряний простір поблизу Окінави.
А 22 листопада Північна Корея повідомила про успішний запуск балістичної ракети із супутником-шпигуном на борту. Дані розвідувальної агенції Південної Кореї свідчать про те, що КНДР отримала допомогу від Росії для успішного запуску супутника-шпигуна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.