Після ворожого підриву Каховської ГЕС в Дніпропетровській області виникла деяка проблема з питною водою. Однак обласна рада працює з бізнесом, волонтерами та благодійниками для розв'язання проблем водопостачання.
Про це розповів голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук, повідомляє РБК-Україна із посиланням на його Telegram-канал.
За словами Лукашука, наразі є 5 водоканалів, які підпорядковуються обласній раді та працюють в штатному режимі.
Завдяки ним низка районів залишається з водою. Серед них:
Нікопольський район
"Зараз працюємо над тим, щоб один з обласних водоканалів здійснював там наповнення резервуарів, певні напрацювання вже є", - пояснив глава ОВА.
В Нікопольському районі водопостачання припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській, Мирівській, Червоногригорівській територіальних громадах.
Проте задля забезпечення потреб місцевих мешканців в дані громади організовано підвезення води.
"Нікополь з перебоями, знижено тиск, тому місцями може не бути води", - пояснив Лукашук.
Криворізький район
За словами глави ОВА в Криворізькому районі ситуація з водопостачанням трохи краща.
В Апостолівській та Софіївській громадах вода подаватиметься погодинно. В Софіївській до того ж заповнюють резервуари. В Грушівській громаді тим часом плануються відключення, але буде організовано підвезення води.
Доручення президента
"Президент України Володимир Зеленський доручив зробити все, щоб люди були з водою. З держбюджету для Дніпропетровської ОДА виділено 159,7 млн грн для здійснення заходів щодо забезпечення транспортування питної води", - повідомив Лукашук.
За його словами, Дніпропетровська обласна рада та депутатський корпус працюють з бізнесом, волонтерами та благодійниками для розв'язання питання допомоги місцевим жителям.
У Херсонській області вже четверту добу ведеться боротьба з наслідками ворожого підриву Каховської ГЕС. За останніми даними, у регіоні затоплено 48 населених пунктів, з них 34 - на підконтрольній Україні території, ще 14 - окуповані.
За ніч вода у Херсонській області відійшла на 20 см, а протягом ранку ще на 15 см.
Нагадаємо, що російські окупанти не дозволяються рятувальникам та правоохоронцям безпечно провести евакуацію у Херсонській області. Армія РФ обстрілює затоплені населені пункти під час рятувальних операцій.
Детальніше про наслідки техногенної катастрофи - читайте у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.