Серед десятків найманців "Вагнера", убитих повстанцями-туарегами під час піщаної бурі у пустелі Малі у липні, були російські ветерани війни, які пережили війни в Україні, Лівії та Сирії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Жахливі кадри вбитих найманців тепер поширюються в мережі , і деякі родичі розповіли Reuters, що тіла їхніх чоловіків та синів кинуті у пустелі.
Як зазначає агентство, втрата таких досвідчених найманців оголює небезпеки, з якими стикаються російські наймані сили, що працюють на військові хунти, які намагаються стримати повстанців у посушливому регіоні Сахеля в Малі, Буркіна-Фасо та Нігері.
Розгром "вагнерівців" у Малі викликає сумніви щодо того, чи зможе Москва, яка визнала фінансування "Вагнера" і включила багатьох його найманців до складу сил міністерства оборони, домогтися більшого, ніж західні та оонівські війська, нещодавно вигнані хунтою, заявили шість офіційних осіб та експертів, що працюють у регіоні.
Порівнюючи загальнодоступну інформацію з повідомленнями в Інтернеті від родичів і бійців, спілкуючись із сімома родичами та використовуючи програмне забезпечення для розпізнавання осіб для аналізу кадрів з поля бою, Reuters змогло ідентифікувати 23 найманця, що зникли безвісти, та ще двох, взятих у полон туарег біля міста Тінзауатен на кордоні з Алжиром.
Декілька людей пережили облогу Бахмута в Україні, яку покійний засновник "Вагнера" Євген Пригожин називав "м'ясорубкою". Інші служили у Лівії, Сирії та інших місцях. Деякі були колишні російські солдати, принаймні один з яких вийшов у відставку після повноцінної армійської кар'єри.
Хунти в Малі, Нігері та Буркіна-Фасо налагодили тісні оборонні та дипломатичні зв'язки з Росією. Після переворотів у цих країнах було створено Альянс держав Сахеля.
На початку серпня туареги заявили, що в ході запеклих боїв у місті Тінзауатен недалеко від кордону з Алжиром вони вбили щонайменше 84 російські найманці "Вагнера" та 47 малійських солдатів.
Як повідомило видання Le Monde, найманці з російської бригади під назвою "Ведмеді" залишають Буркіна-Фасо . Їх повертають, щоб відобразити наступ ЗСУ у Курській області.