Особлива робота. Які вакансії пропонують людям з інвалідністю і в якій сфері їх найбільше

В Україні лише за минулий рік понад 230 тисяч людей визнали особами з інвалідністю. Загалом їх кількість становить понад три мільйони.
РБК-Україна із посиланням на оголошення Work.ua розповідає, яку роботу пропонують людям з інвалідністю.
Яку роботу пропонують людям з інвалідністю
Зараз на цьому сайті 10 353 вакансій для людей з інвалідністю. Найбільше пропозицій працевлаштування на виробництво та робочі спеціальності - 2 025. Йдеться про вакансії швачок, вантажників, механіків, інженерів, операторів тощо.
Сфера продажу і закупівлі налічує 1492 пропозиції із працевлаштування, сфера обслуговування - 1 386, роздрібна торгівля - 1 134. Зокрема, людям пропонують вакансії менеджерів з продажу, торгових представників, продавців-консультантів, касирів, мерчандайзерів тощо.
Більш як тисяча вакансій зараз є у сфері транспорту та автобізнесу, а саме: водій у таксі, керівник СТО, автослюсар, механік, водій-експедитор тощо.
Також для людей з обмеженими фізичними можливостями чимало пропозицій у сфері ІТ, вакансій роботи з комп'ютерами та в інтернеті - 767. Наприклад, менеджеру підтримки користувачів пропонують зарплату у 25-30 тисяч гривень, є можливість працювати дистанційно. SEO-спеціалісти можуть заробляти 28-37 тисяч гривень в місяць, робота також дистанційна.
Найменше для людей з інвалідністю пропозицій працевлаштування на посади вищого керівництва - 59, у сфері нерухомості - 57 та страхування - 21.
Вакансії для людей з інвалідністю (скриншот сайту Work.ua)
Які вакансії є для ветеранів з інвалідністю
За даними Міністерства у справах ветеранів, в Україні зареєстровано 113 716 осіб з інвалідністю внаслідок війни, станом на кінець серпня 2024 року.
На сайті з пошуку роботи, окрім вище згаданих варіантів, ветеранам з інвалідністю переважно пропонують вакансії у структурах, які пов'язані із військовою тематикою. Наприклад, робота у благодійних фондах, ветеранських хабах, фахівцем із супроводу ветеранів чи демобілізованих осіб тощо.
Додамо, що роботодавці зобов'язані облаштувати робочі місця для працівників з інвалідністю. Держава виплачує за це компенсацію компаніям. Граничний розмір компенсації не може перевищувати: 15 розмірів мінімальної заробітної плати (до 106,5 тисяч гривень) - для осіб з інвалідністю I групи та 10 розмірів мінімальної заробітної плати (до 71 тисяч гривень) - для осіб з інвалідністю II групи.
Зазначимо також, що для компаній, які використовують працю найманих робітників, є норма кількості місць у штаті для працівників з інвалідністю, вона становить 4%. Тобто, якщо в організації працює від 8 до 25 осіб, то одне місце має бути для людини з обмеженими фізичними можливостями. За невиконання цього нормативу роботодавцям загрожують адміністративно-господарські санкції.
Пропозиції роботи для ветеранів з інвалідністю (скриншот сайту Work.ua)
Раніше ми писали про те, що в Україні загалом за рік зросли зарплати на 18%. Зараз середній заробіток становить 23 тисячі гривень. Втім, у працівників IT-сфери знизилась оплата праці - HTML-верстальники тепер отримують на 9% менше, а Javascript-програмісти - на 18%.
Нещодавно ми повідомляли, у яких регіонах пенсіонерам та УБД пропонують найбільші зарплати.
А також читайте про те, яку роботу пропонують українцям без знання мови у Польщі та Німеччині, та скільки наші громадяни можуть там заробити.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.