Оренда житла у Чехії: які ціни в регіонах і де шукати варіанти квартир
Українським біженцям у Чехії після 150 днів проживання у гуманітарному житлі необхідно самим орендувати квартиру чи кімнату. Із вересня 2024 року цей термін скоротять до 90 днів.
У яких регіонах країни найдешевша оренда житла та на яких ресурсах можна шукати варіанти квартир, РБК-Україна розповідає з посиланням на proukrainu.blesk.cz.
У яких регіонах оренда житла найдешевша
Найдешевша оренда житла в Чехії – у прикордонних регіонах із промисловим минулим. Міста там вже починають культурно розвиватися, але ціни на квартири не підвищуюуться.
Зокрема, в Устецькому краї вартість оренди квадратного метра складає 172 чеські крони (692 євро за квартиру на 100 кв.м), у Моравсько-Сілезькому – 180 крон (724 євро за 100-метрове житло).
Середня вартість орендної плати за 1 кв. м у Чехії – 287 чеських крон (11,55 євро). Це означає, що квартира площею 50 кв. м у середньому коштуватиме 577 євро на місяць.
Ціни на оренду житла за кв.м такі:
- Прага – 342 крони (13,77 євро);
- Середньочеський край – 248 крон (13,77 євро);
- Південночеський край – 204 крон (8,21 євро);
- Пльзенський край – 227 крон (9,14 євро);
- Карловарський край – 184 крон (7,41 євро);
- Устецький край – 172 крон (6,92 євро);
- Ліберецький край – 204 крон (8,21 євро);
- Краловоградецький край – 212 крон (8,53 євро);
- Пардубицький край – 215 крон (8,65 євро);
- Оломоуцький край – 204 крон (8,21 євро);
- Мораво-Сілезький край – 180 крон (7,24 євро);
- Південноморавський край – 275 крон (11,07 євро);
- Злінський край – 194 крон (7,81 євро);
- край Височина – 182 крон (7,33 євро).
Фото: Житлові будинки у місті Брно, Південноморавський край (unsplash.com)
На яких ресурсах можна шукати варіанти оренди житла
Попит на оренду житла у Чехії високий, а з вересня шукати дах над головою доведеться навіть вразливим категоріям біженців, які поки мають право залишатися у безкоштовному гуманітарному житлі й після 150 днів.
В Чехії діють платформи із оголошеннями від власників нерухомості та такі, на яких можна скористатися послугами ріелтора. Найвідоміші такі:
- sreality.cz – портал пошуку житла за територією і ціною. Доступні чеська, англійська, російська версії. За допомогу ріелторів треба платити.
- bezrealitky.cz — ресурс для пошуку житла без посередників. Є лише версія чеською мовою. Можна отримати допомогу в оформленні договору за невелику оплату та повний юридичний супровід власникам.
Також можна шукати варіанти житла на таких ресурсах із різними рубрикаторами:
На порталі з пошуку житла BezRealitky радять орендувати більші за площею квартири, бо вартість квадратного метра у таких нижча, а одна із переваг – спільне проживання із іншими людьми.
Фото: Квартира в оренду (unsplash.com)
Водночас низька ціна може свідчити про проблеми із житлом – наприклад, квартира може бути неутеплена, мати слабке опалення, старий ремонт.
Також серед оголошень трапляються пропозиції здати в оренду підвали чи гаражі. Варто знати, що у таких приміщеннях заборонено жити.
Нагадаємо, ми писали, як отримати одноразову допомогу у Чехії, якщо немає грошей на житло. Для виплати враховують доходи за 3 місяці.
Також ми розповідали, куди звертатися українцям, які не можуть орендувати житло. Соціальне житло може виділити місцева влада.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.