ua en ru

В ОП розповіли, чому деякі країни були проти зняття імунітету з російської "трійки"

В ОП розповіли, чому деякі країни були проти зняття імунітету з російської "трійки" Фото: Ірина Мудра, заступниця голови Офісу президента (Віталій Носач, РБК-Україна)

Країни, які категорично були проти зняття імунітету з трійки головного політичного і військового керівництва Російської Федерації (РФ), боялись створення у майбутньому прецеденту проти їхніх лідерів.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповіла заступниця голови Офісу президента (ОП) Ірина Мудра.

За словами Мудрої, під час порушення питання щодо зняття імунітету з трійки головного політичного і військового керівництва Росії, були країни, які виступали проти цього й ті, хто наполягав на тому, що ніхто не має користуватися імунітетом, коли мова йде про злочин агресії.

Країни, які наполягали на залишені імунітету, аргументували свою позицію тим, що це відповідає вимогам міжнародного права й вимог для його порушення нібито немає.

"... вони більше боялися створення прецеденту, який би потім міг бути використаний по відношенню до їхніх лідерів. Ми ж розуміємо, що для створення трибуналу немає строків давності, і у них було побоювання, що їхні лідери за якісь минулі події теж можуть бути притягнуті до відповідальності таким самим трибуналом, який може бути створений коаліцією інших держав", - пояснила заступниця голови ОП.