Транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов’язковому технічному контролю.
Як правильно проходити обов'язковий технічний контроль, та що для цього потрібно, читайте в матеріалі РБК-Україна.
Так, легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, а також причепи (напівпричепи) до них, не потребують обов’язкового технічного контролю, за винятком таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку. Мотоцикли, мопеди, мотоколяски та подібні транспортні засоби також не підлягають цій перевірці незалежно від строку експлуатації.
Крім того, обов’язковому технічному контролю не підлягають легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів за плату, вантажні автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 тонни і причепи до них, якщо їх строк експлуатації не перевищує двох років. Також не проходять обов’язковий технічний контроль технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені відповідним законодавством.
Обов’язковий технічний контроль передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, включаючи системи гальмового і рульового керування, зовнішні світлові прилади, пневматичні шини та колеса, світлопропускання скла, газобалонне обладнання та інші елементи, що безпосередньо стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.
Періодичність проходження контролю залежить від типу транспортного засобу:
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: МВС, Верховна рада України (постанови Кабінету міністрів).
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.