Україна використовувала отримані від Сполучених Штатів Америки ракети ATACMS, зокрема, для ударів по військових об'єктам РФ. Запаси цих ракет дальнього радіуса дії у ЗСУ вже можуть закінчуватися.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.
За даними джерел видання, адміністрація президента США Джо Байдена раніше навесні відправила Україні до 500 ракет зі складів Пентагону. Попри те, що спочатку Україна не могла використати їх по цілях у Росії, вона випустила їх по цілях на окупованих територіях і в Криму. Там було уражено командні пункти, пункти управління, склади зброї та деякі бункери.
Представники США і НАТО заявляли, що ці удари були ефективними, але також зазначали, що Україна могла б використовувати дані ракети "більш виважено" щодо кількості, та бути більш вибірковою у виборі цілей.
А вже 17 листопада Україна отримала від Байдена дозвіл на використання ракет у Росії, оскільки Москва втягнула у війну північнокорейських солдатів. Тоді ж американські офіційні особи заявили, що зброя спочатку буде використана в основному проти російських і північнокорейських військ у Курській області.
Як пише NYT, на момент зняття "табу" на удари ATACMS по території РФ в України залишилися лише "десятки ракет" - можливо близько 50.
За словами джерел американського видання, в України не було жодних шансів отримати більше ракет. Адже інші поставки США були призначені для розгортання на Близькому Сході та в Азії. Водночас у Великій Британії теж дозволили Україні використовувати свої ракети великої дальності Storm Shadow на території Росії. Однак Лондон також нещодавно заявив, що він не може надати більше.
Раніше ми писали про те, що адміністрація Байдена дозволила Україні використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по російській території. Однак Axios написало, що зона застосування ATACMS, згідно з рішенням Вашингтона, нібито обмежується лише Курською областю.
Тоді ж джерело РБК-Україна в Силах оборони повідомило про перший український удар ракетами ATACMS. ЗСУ атакували об'єкт у Брянській області. Також Bloomberg написав, що Україна також вперше атакувала об'єкт в Росії ракетами Storm Shadow.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.