Служба зміни клімату ЄС Copernicus зафіксувала навий температурний рекорд. Неділя, 21 липня, стала найспекотнішим днем на планеті за всю історію спостережень.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.
Згідно з попередніми даними служби зміни клімату ЄС, 21 липня було найспекотнішим днем на Землі з 1940 року.
Середня глобальна температура повітря у неділю сягнула 17,09 градусів за Цельсієм. Це трохи вище попереднього рекорду, встановленого в липні 2023 року в 17,08 градусів за Цельсієм.
Зазначається, що глобальні середні температури зазвичай досягають піку влітку в Північній півкулі, з кінця червня до початку серпня.
"Зараз ми перебуваємо на дійсно незвіданій території, і оскільки клімат продовжує теплішати, ми обов’язково побачимо нові рекорди, які будуть побиті в наступні місяці та роки", - зазначив директор Copernicus Карло Буонтемпо.
Глобальні температури коливаються залежно від природних факторів: пори року, великомасштабних кліматичних моделей і сонячної активності. Також впливають й неприродні фактори: забруднення внаслідок людської діяльності, зокрема спалювання викопного палива, яке головним чином постійно підвищує температуру планети.
Нагадаємо, днями у деяких населених пунктах України на тлі спеки було встановлено історичні температурні рекорди.
Виходячи з оприлюдненої Гідрометцентром карти, історичні температурні рекорди було встановлено у таких локаціях:
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.