Норвегія хоче побудувати паркан на кордоні з РФ
Уряд Норвегії розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією. Він має допомогти, якщо з боку РФ буде потік біженців.
Про це заявила міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель, передає РБК-Україна з посиланням на Yle.
Повідомляється, що міністр надихнулася з прикладу Фінляндії, яка продовжує будувати загородження на східному кордоні.
В інтерв'ю NRK (на яке посилається Yle) вона заявила, що будівництво огорож може бути одним із способів покращити ситуацію з безпекою.
Проте поки що неясно, чи буде паркан збудований уздовж усього кордону або лише на окремій його ділянці. Як пише ЗМІ, протяжність сухопутного кордону між Норвегією та Росією становить 200 кілометрів.
Міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що будівництво загороджень є дорогим процесом, тому необхідно оцінити розумність таких вкладень. На її думку, інвестувати також можна у закупівлю дронів, які патрулюватимуть території, а також у збільшення кількості прикордонників у Стурськугу.
Водночас міністр підкреслила, що Фінляндія вважає будівництво паркану розумним заходом, але за її словами, варто пам'ятати, що прикордонні території Фінляндії та Норвегії відрізняються за ландшафтом і кордон між Фінляндією та Росією набагато довший.
Видання нагадує, що паркан має допомогти у разі потоку біженців. Так відбувалося у 2015 році, коли через Стурскуг, єдиний прикордонний пункт між Норвегією та РФ, пішки та на велосипедах прибули 5000 людей із Росії, які просили притулок.
Також NRK повідомляє про мігрантів із третіх країн, які минулого року потрапили до Фінляндії. Як результат, фінська влада вважала це інструменталізованою міграцією і в результаті на кордоні було побудовано паркан завдовжки 200 км.
Зазначимо, що Європа захищається не тільки від Росії. Так, у травні 2024 року стало відомо, що Польща побудувала на кордоні з Білоруссю паркан і заявила про будівництво сучасних фортифікацій.
Також ми писали, що вчора в Даугавпілсі зустрілися міністри оборони Естонії, Латвії та Польщі, обговоривши можливе фінансування Балтійської лінії оборони з бюджету Європейського союзу.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.