Дефіцит систем протиповітряної оборони став причиною активізації ударів росіянами авіабомбами по прифронтових районах і може стати вирішальним фактором захоплення міста Часів Яр у Донецькій області.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
У звіті посилаються на інтерв'ю міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби виданню The Washington Post від 10 квітня, в якому чиновник заявив про потребу ЗСУ в зенітно-ракетних комплексах Patriot для захисту населених пунктів і прифронтових територій від балістичних ракет, зокрема аеробалістичних ракет "Кинджал".
Експерти ISW зазначають, що російські удари змусили Київ ухвалювати складні рішення між покриттям системами ППО великих населених пунктів у тилу й активних районів на передовій.
У звіті констатується, що Росія використовує деградовану парасольку української протиповітряної оборони, намагаючись зруйнувати українську енергетичну мережу й обмежити оборонно-промисловий потенціал України. Водночас, російські сухопутні війська користуються своєю здатністю завдавати повітряних ударів по передових позиціях ЗСУ для повільного, але впевненого здобуття перемог.
"ISW продовжує оцінювати, що розріджене та непослідовне покриття протиповітряної оборони вздовж фронту сприяло інтенсифікації російських ударів керованими та некерованими планерними бомбами, які війська РФ тактично використовували під час захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року і які, як видається, знову застосовують під час нинішніх наступальних операцій біля міста Часів Яр", - йдеться у звіті.
Наприкінці лютого президент Володимир Зеленський заявив, що передача Україні десяти ЗРК Patriot кардинально вплинула б на ситуацію у війні з Росією.
Україна потребує 25 ЗРК Patriot для захисту міст від постійних російських обстрілів.
Міністерство закордонних справ України знайшло сто вільних систем ППО Patriot по світу, які можна передати ЗСУ, але зараз країна зосереджується лише на семи. Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що ЄС не готовий передати Україні навіть ці сім систем.
В адміністрації президента США Джо Байдена незадоволені затримкою допомоги Україні, але не мають "плану Б".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.