Під час Саміту миру у Швейцарії, де 39 країн у закритому режимі обговорювали повернення викрадених російськими окупантами українців, Україна несподівано отримала пропозиції допомоги навіть з боку тих держав, які вважаються лояльними до Росії.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, передає РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону.
За його словами, результати обговорення завдяки закритому режиму засідання дають можливість говорити про розробку нових підходів до визволення викрадених росіянами українських дітей, військовополонених та цивільних. Більш того, закритий режим дозволив багатьом країнам висловити свою справжню думку з приводу дій Росії і презентувати напрацювання щодо повернення громадян України.
Лубінець зазначив, що пропозиції допомоги неочікувано для представників України надійшли навіть з боку тих країн, які вважаються проросійськими. Так, держави запропонували свої канали комунікації з РФ. Проте, омбудсмен не уточнив, які саме країни зробили відповідну пропозицію.
"До речі, неочікувано, що деякі країни, які традиційно мають гарні стосунки з РФ, вперше заявили, що вони готові запропонувати свої канали комунікації з російською стороною. Я не можу поки назвати ці країни, але скажу відверто, що ми не очікували саме від таких країн, таких позицій", – сказав Лубінець.
Нагадаємо, що Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під декларацією після Саміту миру у Швейцарії. Наразі, кількість країн, які поставили підпис – зменшилася з 80 до 78, а тих, хто не підписав – збільшилася до 15.
Раніше РБК-Україна повідомляло, що Швейцарія допустила участь російського диктатора Володимира Путіна у новому Саміті миру. Він зможе стати учасником конференції попри наявність ордера Міжнародного кримінального суду.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.