Національний банк затвердив Правила подання звітності про активні операції банків фінансових компаній кредитних спілок.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу НБУ.
Інформація збиратиметься для оцінки ефективності управління кредитним ризиком.
Згідно з рішенням, до НБУ буде подаватиметься звітність про активні операції, якщо загальна сума зобовʼязань (сукупний обсяг боргу) боржника дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті).
Звіти будуть містити інформацію про операції з видів фінансових послуг, операції з цінними паперами, дебіторську заборгованість, похідні фінансові інструменти (деривативи) та операції з розміщення коштів на кореспондентських рахунках в інших банках, а також інформацію про боржника та осіб, пов'язаних з боржником, та активну операцією.
Інформацію буде подаватися частково з 1 липня та в повному обсязі з 1 жовтня 2024 року.
Національний банк у 2023 році провів оцінку стійкості банків і банківської системи в умовах воєнного часу після майже дворічної перерви, спричиненої повномасштабною війною. В межах цього процесу проведено оцінку якості активів (AQR) та показників діяльності і капіталу на трирічному горизонті для 20 найбільших банків з часткою понад 90% у чистих активах сектору.
Під час презентації звіту у грудні директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова сказала, що проведена Національним банком України у 2023 році оцінка стійкості банків виявила проблеми у п’яти банків, три з яких мають ризики повністю втратити капітал.
Додатковий капітал до 2026 року знадобиться трьом банкам: державному Укрексімбанку, приватним банкам МТБ та Правексу.