Президентка Косова Вйоса Османі попередила про можливий напад на країну, оскільки "вагнерівці" у співпраці із сербськими воєнізованими формуваннями, завозять до Косова контрабандну зброю та військову форму без розпізнавальних знаків.
Про це казала президентка Косова Вйоса Османі, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її інтерв'ю Telegraph.
Османі заявила, що секретна операція покликана закласти основу для можливого гібридного нападу Сербії з метою захоплення косовської території.
"Вони привозять зброю і форму, але формально не є частиною сербської армії. Сербія хоче досягти своїх цілей, не називаючи це військовою операцією", - сказала Османі.
За її словами, мета Сербії підготувати ситуацію для можливої анексії, однак не за допомогою традиційної військової операції, а за допомогою гібридної атаки.
Ймовірні приготування Сербії мають паралелі з анексією Криму Росією 2014 року, коли російські солдати у формі без знаків розрізнення, прозвані "зеленими чоловічками", підготували ґрунт для захоплення півострова.
"Якщо ви подивитеся на те, що Путін зробив у 2014 році, то це повна копія, це та ж сама програма дій. Спочатку він використовував росіян, які там жили, потім він створював всілякі операції під фальшивим прапором, а потім послав ці воєнізовані групи", - сказала Османі.
Президентка Косова заявила, що Белград продовжує нагнітати напруженість у регіоні у співпраці з російською групою "Вагнера",яка нещодавно почала розміщувати оголошення про найняття сербських новобранців для участі у війні в Україні.
"Є чіткі докази того, що сербські воєнізовані групи планували й організовували це (з групою "Вагнера" - ред.) Скільки їх було на кордоні або всередині (території Косова - ред.) - це питання, яке ще розслідується", - додала вона.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Косова Альбін Курті заявив, що погоджується на втілення розробленого в Європейському Союзі плану нормалізації відносин із Сербією.
Відповідно до цього плану, Сербія більш не заперечуватиме проти членства Косова у будь-якій міжнародній організації, а Косово дає згоду на створення нового органу, що матиме право говорити від імені всіх 10 муніципалітетів Косова, де серби складають більшість.
Також обидві країни зобов’язуються підтримувати вступ одна одної до ЄС, а також продовжать діалог за посередництва ЄС для укладення юридично зобов’язуючої всеохопної угоди про нормалізацію відносин.