Союзники України мають збільшити свої щорічні витрати на оборону до 2,5% ВВП, оскільки агресія РФ викликала побоювання щодо її майбутніх намірів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу, яку приводить Bloomberg.
"У той час, як уряд Естонії нещодавно узгодив мінімальний поріг у 3%, більшості членів НАТО не вдалося досягти порогу у 2%, встановленого у 2006 році", - йдеться у матеріалі.
Згідно з пропозицією Естонії, чверть видатків також піде на придбання нового військового потенціалу. Рейнсалу вважає, що країни по-різному сприймають загрозу з боку РФ.
Естонія та сусідня Латвія домовилися про спільне придбання систем ППО до 2025 року, а поки що проситимуть союзників про надання підтримки на ротаційній основі. На саміті у Вільнюсі Естонія, Латвія та Литва звернуться до НАТО за протиповітряною підтримкою, яка зараз розглядається як серйозна вразливість.
Рейнсалу закликав НАТО відмовитися від угоди про співпрацю з Росією від 1997 року - цей захід, за його словами, також був підтриманий Польщею - і необхідно намітити плани щодо членства України в Північноатлантичному альянсі після закінчення війни.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що міністри закордонних справ країн НАТО обговорять початок розробки багаторічної програми підтримки для України.
Позиція НАТО щодо членства України в альянсі не змінилася. Проте без перемоги у війні з Росією питання вступу не матиме значення.
Коли закінчиться війна, країнам Північноатлантичного альянсу потрібно буде вжити заходів, щоб Україна змогла стримувати майбутню агресію Росії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.