"Нафтогаз" і японські компанії займатимуться модернізацією ТЕЦ і розвитком зелених проектів
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" підписала меморандум з двома японськими компаніями для модернізації ТЕЦ (Теплоелектроцентраль), а також розвитку спільного проекту у сфері "зеленого проекту" з вітрової енергії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт групи НАК "Нафтогаз України".
Відповідний документ був підписаний у Токіо на полях японсько-українській конференції з економічного розвитку та відбудови.
У Групі зазначили, що японська корпорація Sumitomo Corporation (SC) допоможе провести техніко-економічне обґрунтування модернізації систем теплопостачання в Україні за підтримки уряду Японії.
Крім того, SC має сприяти залученню фінансування від японських державних фінансових установ.
В "Нафтогазі" розповіли про зацікавленість у модернізації із використанням передових японських технологій вітчизняних ТЕЦ, які будувалися давно і наразі мають "вкрай застарілу матеріальну базу".
"Встановлення вітрових турбін потужністю 1 МВт передбачено другим меморандумом, який Група Нафтогаз підписала з японською компанією Komaihaltec", - йдеться в релізі.
В НАК додали, що турбіни мають бути встановлені на одному з об'єктів Групи.
"Цей проект - частина нашого руху у досягненні повної вуглецевої нейтральності. Він дозволить замістити енергію з традиційних джерел, яку споживає обʼєкт, чистою вітровою енергією", - розповів очільник групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов.
Що відомо про японські компанії
Sumitomo є великою японською промисловою і торговою групою компаній, що має диверсифіковані бізнес-інтереси в різних галузях по всьому світу. Загальні активи групи оцінюються приблизно у 90 мільярдів доларів США.
Японська компанія Komaihaltec спеціалізується на виробництві вітрових турбін та іншого обладнання для відновлюваної енергетики.
Конференція в Японії
Раніше повідомлялося, що 19 лютого у Токіо проводилася українсько-японська конференція сприяння економічному зростанню та реконструкції за участю близько 300 державних і корпоративних посадовців з обох країн.
Як стало відомо, вчора близько 50 японських компаній уклали угоди з українськими колегами в таких сферах, як сільське господарство, енергетика та інфраструктура.
Крім того, 19 лютого прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда під час зустрічі з українським колегою Денисом Шмигалем на відкритті заходу заявив про намір держави укласти з Україною угоду про усунення подвійного оподаткування. Також сторони розпочнуть переговори щодо перегляду інвестиційної домовленності, яка дозволить японським компаніям приєднатися до проектів відбудови в Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.