Нафта дорожчає на тлі даних щодо COVID-19 в Китаї
Ціни на нафту зросли в п'ятницю, 27 січня, на тлі сильнішого, ніж очікувалося, економічного зростання в США і надій на швидке відновлення попиту в Китаї, оскільки кількість випадків захворювання на COVID-19 і смертність від нього знизилися в порівнянні з піковими рівнями минулого місяця .
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,34% до 87,77 доларів за барель, тоді як нафта WTI зросла на 0,42 до 81,35 доларів за барель. Обидва зразки зросли більш ніж на 1% у четвер.
"У нафти можуть виникнути проблеми з будь-якими суттєвими рухами до кінця тижня, оскільки багато трейдерів чекатимуть, щоб побачити, що станеться з двома великими подіями наступного тижня: віртуальною нарадою ОПЕК+ з видобутку та рішенням ФРС", - сказав Едвард Мойя , старший ринковий аналітик OANDA .
Зростання цін на американську нафту було обмежене зростанням запасів на 4,2 млн барелів у Кушингу, центрі ціноутворення нафтових ф'ючерсів на NYMEX.
Тим не менш, нафтові ринки були підтримані широким оптимізмом у перший день роботи китайських фондових ринків після свят, оскільки поновлення роботи в Китаї, як і раніше, відіграє важливу роль у підвищенні перспектив попиту, сказала Тіна Тенг, аналітик CMC Markets.
Число випадків COVID-19 у Китаї знизилося на 72% порівняно з піковим значенням на початку цього місяця, тоді як щоденна смертність серед пацієнтів із COVID-19 у лікарнях знизилася на 79% порівняно з піковим значенням, що вказує на нормалізацію китайської економіки та підвищує очікування відновлення попиту на нафту.
"Короткостроковий фактор зростання полягає в тому, що недавній збій на нафтопереробних заводах у США сприяв зростанню цін на бензин, хоча запаси сирої нафти в США досягли 16-місячного максимуму", - сказала Тенг.
Нагадаємо, ціни на нафту 24 січня зросли до максимуму від початку грудня. На ціни вплинули надії на відновлення попиту на паливо найбільшого імпортера Китаю.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram .