Нафта дешевшає на початку тижня: що вплинуло на світові ціни
Ціни на нафту впали більш ніж на 1 за барель у понеділок, 7 листопада, після того, як китайські офіційні особи підтвердили свою прихильність до суворого підходу до стримування поширення COVID-19, розвіявши надії на відновлення попиту на нафту у найбільшого у світі імпортера нафти.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали 1,2% до 97,37 доларів за барель. Американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 1,5% до 91,24 доларів.
"Ціни на нафту різко знизилися, оскільки китайські офіційні особи пообіцяли дотримуватись політики нульового поширення COVID, тоді як кількість заражених у Китаї зросла, що може призвести до вжиття додаткових обмежувальних заходів, що погіршить перспективи попиту", - сказала аналітик CMC Markets Тіна. Тен.
Вона додала, що стрибок долара США також чинить тиск на ціни на нафту.
У п'ятницю четверо політиків Федеральної резервної системи заявили, що вони все ж таки розглянуть можливість невеликого підвищення процентної ставки на своєму наступному засіданні, незважаючи на сильні дані щодо зайнятості.
Brent та WTI зросли минулого тижня на 2,9% та 5,4% відповідно, оскільки чутки про можливе припинення жорстких обмежень через COVID-19 призвели до зростання китайських фондових ринків та цін на сировинні товари, незважаючи на відсутність будь-яких оголошених змін.
Однак на прес-конференції в суботу представники охорони здоров'я заявили, що вони продовжуватимуть використовувати свій підхід до COVID.
Торгові дані другої світової економіки, опубліковані пізніше у понеділок, можуть показати подальше зниження експорту, оскільки світовий попит продовжує падати.
"Ринок, як і раніше, стикається з ознаками слабкого попиту на нафту через вже високі ціни і слабкий економічний фон на розвинених ринках", - зазначають аналітики ANZ, додаючи, що попит у Європі та США впав до рівня 2019 року.
Вони очікують, що світовий попит у четвертому кварталі 2022 року зросте лише на 0,6 млн барелів на добу порівняно з тим самим кварталом минулого року і знизиться наступного року.
Ціни на нафту підтримуються очікуваннями скорочення постачання, оскільки ембарго Європейського союзу на морський експорт сирої нафти з Росії набуде чинності 5 грудня, тоді як нафтопереробні заводи по всьому світу нарощують виробництво, щоб задовольнити високий попит на дизельне паливо.
Нафтопереробні заводи США цього кварталу будуть використовувати свої заводи з запаморочливою швидкістю, близькою або перевищує 90% потужності, тоді як найбільший приватний нафтопереробний завод Китаю Zhejiang Petroleum and Chemical Co (ZPC) збільшує виробництво дизельного палива.
Kuwait Integrated Petroleum Industries Co (KIPIC) повідомила у неділю, що перша фаза нафтопереробного заводу Al-Zour розпочала комерційну експлуатацію.
Нагадаємо, ОПЕК підвищила свої прогнози світового попиту на нафту у середньостроковій та довгостроковій перспективі. У щорічному прогнозі організація заявила, що для задоволення цього попиту потрібні інвестиції у розмірі 12,1 трлн доларів, незважаючи на енергетичний перехід.