У Мурманську лунали вибухи біля головної морської бази Північного флоту РФ
У Росії жителі Мурманська і розташованого за 12 км від нього Сєвероморська напередодні заявляли про звуки вибухів. Вони могли статися неподалік від головної військово-морської бази Північного флоту РФ.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал "Кримський вітер" та The Barents Observer.
За даними "Кримського вітру", вибухи було чути вчора ввечері. Місцеві заявляють, що хвилі від них відчули на відстані кількох десятків кілометрів.
Також один з вибухів потрапив на відео. Судячи з кадрів, подія могла статися на одному з численних військових об'єктів у районі головної військово-морської бази Північного флоту Росії, розташованої в Сєвероморську, і двох військових аеродромів.
А ось The Barents Observer вдалось ідентифікувати, що за 13 км від місця зйомки розташований військовий аеродром "Сєвероморськ-1". Там базуються російські винищувачі, бомбардувальники та ескадрилья вертольотів Ка-27.
При цьому на відстані 11 км розташований відкритий склад зброї, а на північний захід від "Сєвероморська-1" розташовано кілька установок із мобільними зенітними ракетами та антенами для радіоелектронної боротьби.
Також між Сєвєроморськом і Мурманськом розташований закритий військовий аеродром "Сєвероморськ-2", який на початку 2024 року почали відновлювати.
Судячи з відео, вибух схожий на детонацію великої кількості боєприпасів.
Варто зауважити, що Сєвероморськ розташований за 1900 км від кордону з Україною. А також за 100 км на південь від аеродрому "Оленья", куди вже долітали українські безпілотники.
Що відомо про російську базу
Головна військово-морська база Північного флоту РФ розташована у Мурманську, на північному заході Росії. База оснащена сучасною інфраструктурою, яка дозволяє обслуговувати підводні човни, кораблі та авіацію. Північний флот РФ вважається одним із найпотужніших у складі російського флоту завдяки своїй здатності діяти в суворих кліматичних умовах і забезпечувати ядерне стримування.
Ця база є важливим вузлом для проєкції сили Росії в Арктиці, де відбувається активна конкуренція за природні ресурси та контроль над новими торговельними маршрутами. Варто зауважити, що військовий потенціал бази підтримується не лише кораблями та підводними човнами, але й сучасними системами протиповітряної та протикорабельної оборони. Близькість до важливих морських шляхів робить її об'єктом особливої уваги з боку інших країн і потенційною ціллю для спостереження та аналізу міжнародної безпеки
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що військово-морський флот РФ офіційно очолив командувач Північного флоту РФ адмірал Олександр Моїсеєв. Він змінив на цій посаді Миколу Євменова.
Атаки на аеродром "Оленья"
У липні цього року джерела РБК-Україна розповіли про атаку БпЛА на нафтопереробний завод і три російські військові аеродроми. Через деякий час Головне управління розвідки (ГУР) Міністерств оборони України офіційно підтвердило цю інформацію. Також в розвідці розповіли, що внаслідок удару по аеродрому "Оленья" були пошкоджені два стратегічні бомбардувальники Ту-22М3.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.