МСЕК ліквідують. У Раді пояснили, як працюватиме система до реформи
Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, як працюватимуть медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) до реформування.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на ефір телемарафону.
Як працюватимуть МСЕК до реформування
За словами Радуцького, МСЕК працюватимуть до 1 січня 2025 року.
"Сьогодні дякую уряду, дякую міністру. До кінця тижня має бути ліквідована центральна МСЕК, яка знаходиться в Києві", - зауважив він.
Нардеп уточнив, що регіональні МСЕК ще будуть "до 1 січня працювати, на жаль, по старій системі".
"Але під тим контролем, який сьогодні там буде, я сподіваюся, що до кінця року в нас гучних вже якихось скандалів не буде. Я ж не думаю, що ці люди безсмертні та безстрашні. Вони мають розуміти, що на них сьогодні дивиться вся країна. Тому я думаю, що трошки буде простіше. Бо ми не можемо сьогодні залишити людей без такої комісії", - розповів голова комітету ВРУ.
Він пояснив, що комусь, наприклад, потрібне протезування. І є "ще багато речей".
"Тобто ми не можемо сьогодні сказати, що от МСЕК немає, чекайте до 1 січня, поки з'явиться щось нове", - додав Радуцький.
Він зазначив, що функції київської центральної МСЕК - "функції контролю і куди можна поскаржитися чи скасувати рішення районної МСЕК" - передані місту Дніпро, Інституту МОЗ, який саме займається такими експертизами.
"Де, до речі, міністр звільнив керівника після всіх цих гучних скандалів, так само як і керівника центральної МСЕК. Я думаю, що до січня уряд зробить все максимально для того, щоб люди не відчули цього перехідного періоду", - підсумував нардеп.
Скандал із МСЕК
Нагадаємо, 3 та 4 жовтня правоохоронці провели обшуки у голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. В її робочому кабінеті виявили 100 тис. доларів, а також стопку підроблених медичних документів, списки "ухилянтів" із прізвищами та фіктивними діагнозами.
Згодом стало відомо, що Крупа "допомогла" здобути "інвалідність" близько півсотні прокурорів Хмельницької обласної прокуратури. Після цього генеральний прокурор Андрій Костін ініціював перевірку.
20 жовтня президент України скликав РНБО через скандал з "інвалідністю" прокурорів і вже 22 жовтня Володимир Зеленський заявив про ліквідацію МСЕК, підписавши відповідний указ. Тим часом генпрокурор Андрій Костін ухвалив рішення піти у відставку.
Після цього міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, чим замінять МСЕК в Україні.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.