Розслідування спроби контрабанди предмета подвійного призначення, що підлягає експортному контролю, в Росію, порушуючи закони та правила США, призвело до конфіскації верстата вартістю приблизно 826 000 доларів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сторінку Міністерства юстиції США.
Починаючи з 2018 року оператори латвійської корпорації вступили в змову з оператором By Trade OU, естонською компанією, а також фізичними особами в Росії та російською компанією для порушення експортних законів та правила США та подальшого ввезення до Росії лобзикової кавомолки, виробленої в Коннектикуті.
Координатно-шліфувальний верстат є системою високоточних шліфувальних верстатів, для якої не потрібна ліцензія на експорт до країн Європейського Союзу, але потрібна ліцензія на експорт та реекспорт до Росії через її потенційне застосування цього обладнання в програмах ядерного поширення та оборони. Жодного разу відповідачі не зверталися за отриманням і не мали ліцензію Міністерства торгівлі США на експорт або реекспорт лобзикового шліфувального верстата до Росії.
Влада США у співпраці з латвійською владою перехопила координатно-шліфувальний верстат у Ризі (Латвія), перш ніж його мали відправити до Росії.
Розслідування координувалося групою KleptoCapture Міністерства юстиції, міжвідомчою оперативною групою правоохоронних органів, що займається забезпеченням дотримання широкомасштабних санкцій, експортного контролю та економічних контрзаходів, які Сполучені Штати разом зі своїми іноземними союзниками та партнерами ввели у відповідь на неспровоковані воєнні дії Росії проти України.
Заступник генерального прокурора США Ліза Монако заявляла, що зусилля Європи щодо заморожування активів Центрального банку Росії та використання цих коштів на відновлення України заслуговують на підтримку.
Сполучені Штати зробили нову агресивну спробу завдати болю економіці Росії та особливо її олігархам із наміром перешкодити вторгненню Кремля в Україну.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.