За міністра аграрної політики та продовольства Миколу Сольського, якого підозрюють в оборудках із землею, внесли заставу понад 75 мільйонів гривень.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням джерела у правоохоронних органах.
Таким чином, після виходу із СІЗО міністр зобов'язаний прибувати на вимогу до детектива НАБУ, слідчого чи суду, не відлучатись з Києва, не спілкуватися зі свідками у справі, здати на зберігання паспорт та інші документи, носити електронний браслет. Сольському також заборонили спілкуватися зі своїм заступником.
В Мінагрополітики тим часом заявили, що Сольського звільнено з-під варти.
"Він продовжує виконувати повноваження міністра аграрної політики та продовольства України", - йдеться в заяві відомства.
Зазначимо, що сьогодні ВАКС відправив Сольського під варту на два місяці, але з можливістю внесення застави у розмірі 75 млн 700 тисяч гривень. При цьому прокурори клопотали про суму у 200 млн гривень.
Нагадаємо, що 23 квітня НАБУ і САП оголосили підозру міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Сольському в незаконному заволодінні державною землею вартістю 291 млн гривень і в спробі заволодіти іншою земельною ділянкою на 191 млн грн.
За даними правоохоронців, до "складу злочинної групи" на чолі з топ-посадовцем входили посадовці органів Держгеокадастру, а також так звані куратори, які контролювали діяльність цих органів.
Слідство встановило, що учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства в Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок. Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.
Сам Сольський називає справу періоду 2017-2018 років, коли він ще був адвокатом, а не міністром чи головою аграрного комітету Ради. За його словами, йдеться про суперечки між держпідприємствами та ветеранами АТО за землі, які нібито були надані останнім у володіння відповідно до закону.
В НАБУ таку тезу спростовують. Там заявляють, що дійсно оформлювали на учасників АТО, які мали право на їх безоплатне отримання. Проте обов'язковою умовою такого оформлення була згода майбутнього власника землі передати її в оренду/продати агрохолдингу, в інтересах якого і діяли члени злочинної групи.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.