У мережі запустили фейковий сайт ДПСУ: як розпізнати обман
У мережі виявили та заблокували фейковий веб-сайт Державної прикордонної служби України (ДПСУ).
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу ДПСУ у Facebook.
Як не стати жертвою шахраїв
У ДПСУ розповіли, що фейковий сайт, який виявили та заблокували спеціалісти:
- дублював структуру та наповнення офіційного веб-сайту держслужби
- був створений з метою поширення дезінформації
"Кібербезпека встановила, що доменне ім'я фейкового сайту було зареєстровано російським реєстратором доменних імен. Завдяки вжитим заходам сайт заблоковано", - уточнили у прес-службі.
Крім того, українців закликали:
- дотримуватися інформаційної гігієни
- споживати контент лише з офіційних ресурсів
"Офіційний вебсайт ДПСУ знаходиться за адресою: https://dpsu.gov.ua. І, як і всі сайти органів державної влади України, знаходиться в домені GOV.UA", - нагадали громадянам.
Повідомлення ДПСУ (скриншот: facebook.com/DPSUkraine)
Ворожі фейки та дезінформація
Нагадаємо, російські пропагандисти регулярно поширюють фейки та дезінформацію про війну в Україні, українську владу, військове командування тощо.
Крім того, кіберзлочинці створюють фейкові сайти в інтернеті, а також "штучні" сторінки (або, наприклад, Telegram-канали) різноманітних установ, державних органів або публічних персон у соціальних мережах.
Так, наприклад, в лютому 2024 року українців попередили про фейкові сайти, які нібито пов'язані з колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.
А 5 жовтня поточного року спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук попередив українців про фейковий акаунт у Telegram і попросив не відповідати на повідомлення з нібито його акаунта, адже він давно не користується цим месенджером.
З огляду на це українцям варто завжди бути пильними: перевіряти URL-адреси сайтів (щоб не натрапити на фейковий домен), використовувати захищений протокол HTTPS (на початку URL повинно стояти "https://", а поруч із ним - іконка замка, що свідчить про безпечне з'єднання), звертати увагу на "галочку" в облікових записах соціальних мереж (спеціальну позначку перевірки, що вказує на справжність профілю), не переходити за підозрілими посиланнями тощо.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.