Литва купить у Польщі зенітні комплекси Grom на понад 20 млн євро
Литва уклала угоду з Польщею про закупівлю їх зенітних комплексів Grom. Сума угоди складає понад 20 мільйонів євро.
Про це передає РБК-Україна з посиланням на заяву міністра оборони Литви Арвідаса Анушаускаса у Twitter.
Він повідомив про зустріч із віце-прем'єр-міністром, міністром оборони Польщі Маріушем Блащаком у Варшаві, де відбулося IV засідання Ради глав Міноборони двох країн.
"Литва уклала угоду з Польщею про закупівлю зенітної зброї Grom на суму понад 20 млн євро", - йдеться у публікації Анушаускаса.
Today I am meeting with the Deputy Prime Minister @mblaszczak in Warsaw. зроблено з agreement with на придбанні Grom anti-aircraft weapons for more than 20 million . pic.twitter.com/NadTb7BZCz
— Arvydas Anušauskas (@a_anusauskas) May 30, 2023
Під час зустрічі міноборони Литви наголосив, що на тлі повномасштабної військової агресії РФ проти України НАТО має продовжувати зміцнювати свою передову оборону, пише "Польське радіо".
"Довгострокове стримування Росії та реакція на агресію вимагають збільшення бойових можливостей на східному фланзі НАТО", - заявив він.
За словами Анушаускаса, зміцнення польських Збройних сил є прикладом для наслідування інших країн-союзників.
"На саміті у Вільнюсі ми прагнемо практичних рішень щодо посилення захисту східної частини НАТО та забезпечення надійної протиповітряної та протиракетної оборони в країнах Балтії", - зазначив литовський міністр.
Він також додав, що під час саміту НАТО у Вільнюсі, що відбудеться 11-12 липня, Литва вперше в історії забезпечить повну ППО.
Польські ПЗРК Grom
Переносний зенітно-ракетний комплекс польського виробництва Grom (розробник компанія Mesko) перебуває на озброєнні Збройних сил Польщі з 1995 року.
Складається комплекс з ракети з інфрачервоною голівкою самонаведення в одноразовій пусковій установці, пускового механізму та наземного блоку живлення.
Також комплекс може додатково мати прилад розвідки типу IKZ-02, оператор може використовувати дані про повітряну обстановку, отримані через командну автоматику системи зенітних підрозділів РЕГА.
PZR "Grom" (фото: Spike78 / wikipedia.org)
Основні технічні характеристики ПЗРК Grom:
- Вага: 16,5 кг (вага ракети 10,5 кг, вага бойової частини 1,27 кг)
- Діаметр: 72 мм
- Довжина ракети: 1686 мм
- Максимальна швидкість польоту ракети: 650 м/с
- Оперативний діапазон: 500-5500 м
- Висота польоту: 10-3500 м
Польські солдати практикують прицілювання з ПЗРК Grom (фото: mon.gov.pl)
Польща виступила з планами передати Україні ПЗРК "Грім" в рамках допомоги у посиленні ЗСУ ще на початку лютого 2022 року, на фоні загрози російського повномаштабного вторгнення.
Колишній начальник прес-служби Генштабу ЗСУ полковник Владислав Селезньов називає ПЗРК "Грім" польською копією "Ігли", з яких українські військові збивають різноманітні ворожі повітряні цілі, зокрема російські крилаті ракети та гелікоптери Ка-52 "Алігатор".
Раніше повідомлялося, що Німеччина розмістить у Литві ЗРК Patriot для охорони саміту НАТО.
Нагадаємо, на засіданні "Рамштайн" на тому тижні Литва анонсувала новий пакет військової допомоги для ЗСУ. Серед іншого, очікуються поставки безпілотників і боєприпасів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.