Малорухливий спосіб життя та зловживання солодощами викличе діабет. Проте, чи насправді це так, чи можливо причини хвороби далекі від поширених міфів, розібрались лікарі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Національної служби здоров'я України.
Спеціалісти НСЗУ вирішили пояснити, що не все, що ми часто чуємо про цукровий діабет відповідає дійсності. Ось 5 типових міфів, які можуть заплутати людину.
Цукор не викликає діабет, але його неконтрольоване споживання провокує ожиріння, що своєю чергою, дійсно, збільшує ризик розвитку діабету II типу.
Хворі на діабет мають дотримуватися збалансованого харчування: щоб у раціоні були злаки, зелень, нежирне м’ясо та риба тощо. Однак, за дотримання лікарських інструкцій пацієнти можуть вживати в їжу всі ті продукти, що і завжди.
Якщо не допомагають ліки та збалансоване харчування, то для порятунку життя лікар може призначити інсулінотерапію.
Жінки з цукровим діабетом успішно вагітніють і народжують здорових дітей.
Важливо робити це під наглядом ендокринолога та гінеколога, дотримуватися призначень, підтримувати рівень глюкози в крові.
Людям з цукровим діабетом дійсно потрібно контролювати споживання цукру. Проте не має потреби повністю виключати його з раціону.
Нагадаємо, що раніше ми писали, яка профілактика допомагає уникнути цукрового діабету.
Ба більше, раніше всесвітньо відомий бренд Apple повідомив, що розпочав тестування застосунку, який допоміг би хворим на діабет із контролем цукру в крові.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.