Курс гривні в банках минулого тижня послабився, а річна інфляція, що продовжила зменшувати обороти в Україні в серпні, досягла вже 8,6%.
Про це йдеться в тижневому огляді фінансових ринків від голови департаменту корпоративного аналізу групи ICU Олександра Мартиненка для РБК-Україна.
Курс гривні
Готівковий курс гривні в системно важливих банках минулого тижня послабшав у середньому на декілька копійок - до 37.4-38.2 грн/долар.
"Валютний ринок вже трохи стабілізувався після того, як НБУ дозволив більші обсяги купівлі безготівкової валюти для населення", - пояснює експерт.
При цьому потреба банків у забезпеченні населення валютою зменшилася, як зменшилась і потреба у задоволенні попиту клієнтів-юросіб. Утім попит на валюту на роздрібному ринку досі перевищує пропозицію.
Інфляція в Україні
Між тим річна інфляція в Україні продовжила стрімко уповільнюватись у серпні, сягнувши вже 8,6% і приємно дивуючи аналітиків.
Як пояснює експерт, головний чинник, який тиснув на споживчі ціни - це гарний урожай зернових, овочів і фруктів, до того ж вельми допомагає відносно стабільний обмінний курс гривні.
"Тож НБУ отримує більше приводів надалі знижувати облікову ставку вже цього місяця", - вважає Мартиненко.
Нагадаємо, споживчі ціни в Україні знижуються другий місяць поспіль. У серпні 2023 року, порівняно з липнем, ціни впали на 1,4%. Річна інфляція (до серпня минулого року) сповільнилася до 8,6%. Це мінімальне значення із квітня 2021 року.
Своєю чергою, офіційний прогноз Мінекономіки середньорічного курсу гривні до долара на 2024 рік становить 41,4 грн/долар. Цей бюджетний прогноз не впливає на НБУ, який понад рік тримає офіційний курс на рівні 36,6.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.