Курс долара досяг більш ніж місячного максимуму, оскільки інвестори шукали притулку через побоювання щодо економіки Китаю. Індекс долара, який відстежує курс по відношенню до основних світових валют, зріс на 0,3% до 103,170, досягнувши найвищого рівня за місяць.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Джерело повідомило агентству Reuters, що Country Garden, найбільший приватний забудовник Китаю, вперше намагається відстрочити платіж за приватними облігаціями, що є новою ознакою стресу в секторі.
Тим часом дві китайські компанії, зареєстровані на біржі, заявили на вихідних, що вони не отримували платежі по інвестиційних продуктах з наступним терміном погашення від керуючої компанії Zhongrong International Trust Co.
"Багато трейдерів знову звертають увагу на Китай, - сказав Едвард Мойя, старший ринковий аналітик OANDA. - Я думаю, що є так багато занепокоєння тільки з приводу їх перспектив зростання, їх поточної кризи з нерухомістю, і я думаю, що один з найбільших керуючих активами не може виконати боргові зобов'язання – це великий червоний прапор”.
Міністр фінансів Джанет Єллен назвала економічні проблеми Китаю "фактором ризику" для США, проте це не сильно підірвало її оптимізм щодо американської економіки, повідомляє Bloomberg.
"Уповільнення зростання в Китаї вплине на його азіатських сусідів, але деякі наслідки матимуть місце і в Сполучених Штатах", - сказала Єллен.
За її словами, у США "ми спостерігаємо уповільнення зростання, але зростання залишається здоровим, ринок праці дуже сильний, а інфляція знижується".
"Я дуже добре ставлюся до перспектив США в цілому. Давайте назвемо це ризиком", - сказала вона, маючи на увазі Китай.
Коментарі Єллен пролунали через кілька днів після того, як президент Джо Байден назвав економічні проблеми Китаю "бомбою уповільненої дії" і назвав лідерів Комуністичної партії "поганими людьми".
Цього тижня продовжували зростати побоювання щодо перспектив економічного зростання в Китаї. Юань впав до найслабшого рівня з листопада після виходу серії економічних показників, що розчаровують. Цього року валюта впала приблизно на 5%, що стало найгіршим показником в Азії після єни.
Серед найгірших показників для китайської економіки банківські кредити впали до 14-річного мінімуму, споживчі ціни та ціни виробників знизилися, а експорт упав найбільше з лютого 2020 року.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.