ua en ru

Якщо вранці мороз: що може зіпсуватись в машині за ніч

Якщо вранці мороз: що може зіпсуватись в машині за ніч Фото: що може зіпсуватись в машині за ніч (Getty Images)

Для багатьох автомобілістів перехід від літа до зими має конкретний вигляд – це перші реальні морози, які за одну ніч можуть накоїти автомобілістові цілу купу пам’ятних сюрпризів. Між тим, існують деякі запобіжні заходи щодо зустрічі зими.

Про те, як не заморозити машину в першу ж зимову ніч, читайте в матеріалі РБК-Україна.

При підготовці статті були використані матеріали AutoBild та Autocentre.

Перший мороз після теплого сезону буває несподіваним, і саме тому його наслідки важко прогнозувати – для когось він готує дрібні капості, а комусь і серйозні неприємності. Щоб перші морозні ночі не принесли негараздів, часто буває достатньо просто знати список загроз.

Якщо вранці мороз: що може зіпсуватись в машині за ніч

Чого чекати від першого морозу

Власне, сучасний автомобіль як такий морозу не боїться. Але, на жаль, більшість наших машин не такі бездоганні, якими їх бачили їхні конструктори і якими вони скотилися з заводського конвеєра! Десятки і сотні тисяч кілометрів пробігу і роки життя даються взнаки і, м’яко кажучи, корегують технічний стан машини. На додачу, буває, і власники ще глибше заганяють свою втомлену машинку у зону ризику. Коротше кажучи, несподіваний мороз може завдати автівці, що ночує на вулиці, таких неприємностей:

  • Замерзне літня рідина в бачку омивача скла. На перший погляд, це дрібниця, але на ділі проблема може завершитись цілим пакетом клопотів. Швидше за все, серйозних наслідків не буде, але омивач буде виведено з ладу аж до відтаювання монолітної брили льоду в бачку. Більше того, в деяких машинах спроба увімкнути замерзлий омивач може призвести до поломки насоса. Тому так важливо заздалегідь замінити літню рідину зимовою чи розвести її зимовим концентратом .
  • Без видимих причин спустить колесо. Низька температура майже обов’язково активізує ті своєрідні бомби сповільненої дії, які були закладені в машину в літній період експлуатації. Зокрема, йдеться про такі слабкі місця як корозія в місці посадки покришки на диск, цвях, що застрягнув в протекторі, вентиль, що має тріщини і хоче відірватись. Одне слово, через затвердіння гуми на морозі кожен мікроскопічний витік повітря перетвориться на повну втрату тиску в колесі.
  • Несподівані протічки гальмівної чи охолоджуючої рідини з відповідних систем автомобіля. Через температурні зміни у структурі багатьох еластичних матеріалів мороз стає таким собі індикатором для кожної слабкої ланки в системах, де потрібна герметичність. Відтак, першого морозного ранку варто спочатку відкрити капот і перевірити рівні робочих рідин, а потім вже запускати двигун.
  • Не відкриваються двері. Мокрі від учорашнього дощу гумові ущільнювачі дверей примерзають до кузова – і так, що відірвати їх буває можна тільки "з м'ясом" або разом з ручкою. Тож в такому випадку не прикладайте до ручки великого зусилля, а спробуйте зайти в салон через інші двері – зазвичай мороз тримає їх з різною силою. А взагалі щоб такого не сталося, краще завчасно змастити ущільнювачі дверей і багажника спеціальним препаратом, силіконовим мастилом або просто милом.
  • Примерзнуть щітки склоочищувачів. Мокрі від дощу чи туману двірники мороз може приклеїти до скла так, що відірвати їх без травм не вийде. І не варто намагатись зробити це, поки щітки не відтануть самі після прогріву салону та лобового скла. Але головне – не вмикати склоочисники у примерзлому стані: не всі автомобілі мають захист від перевантаження в приводі двірників, і через перегрів його електромоторчик може згоріти чи скоротити свій ресурс.

Якщо вранці мороз: що може зіпсуватись в машині за ніч

Коротко

Є певний перелік дій, які рекомендується виконати з вашою машиною напередодні справжніх холодів. Крім генерального прибирання в салоні і його просушування, варто проінспектувати всі системи, пов’язані з рідинами – паливну, охолодження двигуна, опалення салону, гідроприводи. І не забудьте прибрати з машини все мокре та пов'язане з водою – пляшки, каністри, вологі ганчірки – бо все це може примерзнути, луснути, зруйнуватись і затопити все навколо.