Країни G7 можуть "призупинити" ордер МКС на арешт Нетаньяху, - Il Messaggero
Лідери країн G7 опинилися перед непростим вибором: виконати ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху або продовжувати співпрацю з ним заради врегулювання конфлікту на Близькому Сході.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на Il Messaggero.
Війна в Газі та Лівані, а також загострення відносин з Іраном підштовхують західні держави до пошуку компромісу. Як підкреслив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні, дотримання міжнародних зобов'язань має поєднуватися з прагматизмом.
"Арешт Нетаньяху не наблизить нас до миру", - зазначив він, додавши, що уряд Італії схиляється до тимчасового призупинення дії ордера, доки тривають військові дії.
Позиції країн G7 виявилися роз'єднаними. США, які не визнають юрисдикцію Гаазького суду, уникають участі в обговоренні. Велика Британія, навпаки, демонструє суворість: Лондон заявив про готовність виконати зобов'язання, навіть якщо це вимагатиме арешту ізраїльського лідера. Однак на практиці сценарій ізоляції Нетаньяху може ускладнити досягнення перемир'я в регіоні.
За лаштунками Італія запропонувала "подвійний шлях": повагу до рішення суду за одночасного пріоритету дипломатії. Як повідомив Таяні, Італія домагатиметься узгодження умов, що дають змогу Нетаньяху продовжувати участь у переговорах без ризику арешту. Серед можливих заходів - надання імунітету та обмеження візитів до Європи.
Ордер МКС
Минулого тижня МКС видав ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та екс-міністра оборони Йоава Галланта.
Рішення викликало різку критику із боку ізраїльської влади: президент та уряд країни звинуватили МКС у упередженості та антисемітизмі. США також засудили дії суду, висловивши незгоду з видачею ордерів.
Водночас Канада та низка європейських країн дали зрозуміти, що можуть зробити кроки для виконання ордера на арешт Нетаньяху.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.