У Сирії впав режим диктатора Башара Асада. Ця подія є стратегічною політичною поразкою Москви.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни.
Перш ніж зробити висновки, аналітики нагадують, що Росія втрутилася в сирійське питання у 2015 році, щоб захистити режим Асада після того, як у 2011 році розпочалися масові протести у рамках більш масштабного руху "Арабська весна". Це як результат, спровокувало громадянську війну в Сирії і погрожувало змістити Асада.
У свою чергу російський диктатор Володимир Путін давно розглядає "кольорові революції", які призвели до появи нових демократичних урядів у колишніх радянських республіках, як загрозу стабільності та безпеці власного режиму.
Путін також ширше виступає проти демократичних рухів за усунення авторитарних правителів, пов'язаних з Кремлем, у всьому світі. Він вважає, що ці рухи заважають його зусиллям щодо створення його уявного багатополярного світу, в якому Росія та її ключові авторитетні союзники та партнери відіграють важливу роль.
Говорячи про Сирію, аналітики зазначають, що нездатність чи рішення Росії не зміцнювати режим Асада в умовах швидкого наступу сирійської опозиції по всій країні - також підірве авторитет Росії як надійного та ефективного безпекового партнера у всьому світі. Як результат, це негативно позначиться на здатності Путіна заручитися підтримкою в усьому світі для багатополярного світу, який він бажає створити.
"Швидкий крах режиму Асада в Сирії - режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року - є стратегічною політичною поразкою Москви і кинув Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії", - йдеться у звіті.
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати підтримують мирну передачу влади підзвітному сирійському уряду після захоплення влади повстанцями.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.